27 października w naszym sanktuarium świętowaliśmy dzień św. Huberta – najważniejszy w roku dla wszystkich myśliwych i leśników. Mszy św. Hubertowskiej z tej okazji przewodniczył ks. kanonik Eugeniusz Lijewski – kapelana wielkopolskich myśliwych. Bożemu Miłosierdziu polecono zmarłych myśliwych i leśników.

We Mszy św. uczestniczyli zaproszeni goście, myśliwi, leśnicy, poczty sztandarowe, parafianie oraz Trębacze Myśliwscy z Zespołu Szkół Leśnych w Goraju i parafialny chór Jutrzenka.

Więcej zdjęć na stronie:  http://tetnoregionu.pl/w-lubaszu-odbyla-sie-xxv-msza-swieta-hubertowska/

Św. Hubert (655-727) był w latach 701-727 biskupem Liège (dzisiejsza Belgia). Jako młody człowiek i arystokrata frankijski czas poświęcał głównie swojej wielkiej pasji, jaką było łowiectwo. Przełom w jego życiu nastąpił w 695 r., kiedy to polując w Wielki Piątek ujrzał jelenia z krzyżem w wieńcu. Jednocześnie otrzymał ostrzeżenie przed brakiem umiaru w oddawaniu się swojej pasji i nakaz, by poświęcił swoje życie Bogu.