ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO 2022 ROKU

Umiłowani Archidiecezjanie!

Święta Bożego Narodzenia każdego roku przypominają nam orędzie pokoju. Jest to jedna z tych wartości, do której z utęsknieniem dążmy, jednocześnie doświadczając jak sami jesteśmy słabi w jej realizacji. W wezwaniu aniołów skierowanym do pasterzy czuwających przy swoich trzodach słyszymy o pokoju, który zagościł na ziemi wraz z narodzinami Syna Bożego. Historia Świętej Rodziny, która doświadczyła dramatu ze względu na dekret Heroda wzywający do zgładzenia małych chłopców, ukazuje, że ciemność świata przeciwstawia się prawdziwej światłości, że Słowo "przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli" (J 1, 11). Ludzkie serca odwrócone od Boga są dalekie od pokoju tak długo, aż Książę Pokoju nie zamieszka w tych sercach i nie przemieni codziennych ludzkich wyborów.

Drodzy Siostry i Bracia! W tym pięknym czasie Bożego Narodzenia, który skłania nas do naśladowania Chrystusa w czynieniu dobra, aż do daru z siebie, życzę Wam, by codzienne powierzanie się Chrystusowi dodawało Wam odwagi do wprowadzania pokoju w Wasze codzienne życie! Niech światło, które napełniło radością serca Maryi i Józefa a także pasterzy i mędrców ze wschodu, rozbłyśnie wśród Was, w waszych  rodzinach,

Na nadchodzący Nowy Rok 2022 z serca Wszystkim błogosławię!

† Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański

1. Do życzeń Księdza Arcybiskupa dołączamy się jako duszpasterze ogarniając wszystkich Parafian i Gości modlitwą.

2. Dziękujemy dzieciom wraz z rodzicami i opiekunami za udział w Mszach świętych ku czci Matki Bożej w Adwencie.

3. W niedzielę, 25 grudnia, w I Święto Bożego Narodzenia nie ma Mszy św. o 7.30, pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.

4. W II święto, w poniedziałek, przypada uroczystość św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiarami na tacę będziemy mogli wesprzeć KUL i WT UAM w Poznaniu oraz szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

5. Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego – święto narodowe – obchodzić będziemy we wtorek, 27 grudnia. Na prośbę Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Ksiądz Arcybiskup prosi, by w godzinie wybuchu powstania, 27 grudnia, o 16.40,  rozbrzmiały dzwony wszystkich świątyń.

6. Sołtysów naszej parafii zapraszamy na spotkanie, w sprawie kolędy, we wtorek o 18.30 na probostwo.

7. W piątek, 30 grudnia, wyjątkowo w tym roku, uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

8. Spotkanie opłatkowe dla służby liturgicznej, szafarzy, Dzieci Maryi, scholi, grupy teatralnej i pielgrzymkowiczów wraz z rodzicami odbędzie się w piątek, 30 grudnia – o 18.00 Msza święta a po liturgii spotkanie w Portusie. Serdecznie zapraszamy

9. Zakończenie starego roku kalendarzowego przypada w sobotę. Msza św. dziękczynna o 16.00. Różaniec dziękczynny o 20.20, adoracja od 20.00.

10. Msze św. wieczorne od poniedziałku do piątku o 18.00, w środę nowenna także tradycyjnie o 9.00.

11. Program kolędy podamy w Nowy Rok.

12. Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi obchodzić będziemy 1 stycznia w niedzielę. Nie będzie Mszy świętej o 7.30, pozostałe w porządku niedzielnym.

13. Bardzo gorąco pragniemy podziękować za przygotowanie świątyni na obchody Bożego Narodzenia: leśnikom za drzewka,  stolarzom za ustawienie szopki, Panom Wojciechowi  i Andrzejowi za oświetlenie, Paniom i Siostrom za dekoracje i sprzątanie. Osobne podziękowania Nadleśnictwu Krucz, Szkole w Goraju oraz myśliwym za użyczenie zwierząt – trofeów myśliwskich do betlejemskiej szopki. Szczególnie dziękujemy Panu Grzegorzowi za renowację centralnego żyrandola, Panu Józefowi za oświetlacz polichromii. Wszystkim -  Bóg zapłać!

14. Polecamy prasę katolicką.

15. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Jolanta Hahn (l. 65) z Dębego oraz śp. Czesław Kowal (l. 76) z Krucza – jego pogrzeb odbędzie się w środę o 12.00.  Wieczny odpoczynek…