1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Bożej Rodzicielki Maryi a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego, szczęśliwego Nowego Roku.

2.  Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w czwartek o 18.30 w kościele.

3. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 16.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św. Adoracja w piątek od 19.30.

4.  Kapłani odwiedzą chorych w ich domach w sobotę: ks. Robert od 8.00, ks. Proboszcz od 10.00.

5. Wszystkich członków Żywego Różańca, Nieustającego Różańca i Różańca Rodziców za Dzieci zapraszamy na opłatek we wtorek, 3 stycznia: o 18.00 Msza święta a następnie spotkanie w Gościńcu. W środę, 4 stycznia w naszej parafii Nieustający Różaniec.

6. W piątek, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Z racji I piątku spowiadamy przed i w czasie Mszy świętych.

7. Po południu o 14.00 zapraszamy na Orszak Trzech Króli. Wyruszymy sprzed kościoła i pójdziemy ulicami: Kościelną, Chrobrego, Zieloną, Sportową, Pogodną, Szkolną, Chrobrego, Wiejską (aż do bloków) i zakończymy przed Urzędem Gminy.

8. Spotkanie opłatkowe Chóru Parafialnego „Jutrzenka” odbędzie się w piątek, o 18.00 Msza święta, o 19.00 ciąg dalszy spotkania w „Portusie”.

9. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi z Różańcem w sobotę o 9.00.

10. Plan odwiedzin kolędowych:
      Ks. Robert:     poniedziałek, 2 stycznia – Winiary (od 14.00),
                              wtorek, 3 stycznia – ul. Sportowa i Żwirowa (od 16.00),
                              środa, 4 stycznia – ul. Krótka i Kręta (od 16.00)
                              czwartek, 5 stycznia – ul. Parkowa (od 16.00),
                              poniedziałek, 9 stycznia – ul. Zielona, numery nieparzyste (od 14.00).

O. Franciszkanin: poniedziałek, 2 stycznia – Goraj – Zamek (od 9.30),
                              wtorek, 3 stycznia – Stajkowo cz.1 (od 9.30 – Rachetki),
                              środa, 4 stycznia – Stajkowo cz. 2 (od 9.30),
                              poniedziałek, 9 stycznia – Stajkowo cz. 3 (od 9.30).
                              Szczegółowy spis poszczególnych części dostępny jest w Stajkowie, w sklepie u Pana Wichra.

Ks. Proboszcz: poniedziałek, 9 stycznia, 16.00 - Ciszkowo – sala wiejska.
W czasie kolędy zasadniczo Msze święte: rano o 7.00, wieczorem tylko o 18.00, w środy Nowenna jak zwykle o 9.00 i 18.00.

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Jadwiga Graj (l. 96) z Kruteczka, śp. Zdzisława Dłużewska (l. 72) z Krucza oraz śp. Marek Kolassa (l. 61) ze Stajkowa. Wieczny odpoczynek…