1. Ponownie przypominamy o obowiązku przestrzegania zaleceń sanitarnych w czasie panującej nieustannie pandemii: zasłaniamy usta i nos, zachowujemy bezpieczny dystans społeczny, często dezynfekujemy dłonie. Przy wejściach do kościoła zainstalowaliśmy automatyczne dozowniki płynu dezynfekującego do rąk. Prosimy o przestrzeganie przepisów w duchu wzajemnej odpowiedzialności.

2. Kolejna grupa dzieci przystąpi do I Komunii świętej w sobotę, 29 sierpnia o 13.00. Instrukcje liturgiczne dla dzieci i rodziców w poniedziałek i czwartek o 18.30, spowiedź święta w piątek o 15.00 po Koronce do Miłosierdzia Bożego.

3. Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej obchodzić będziemy w środę. Msze św. o 9.00, 17.00 i 18.00.

4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę sierpnia i zarazem ostatnią niedzielę wakacji, Parafia zaprasza na Samochodowy Rajd Rodzinny „Tour de Lubasz”. Do uczestnictwa w rajdzie zapraszamy drużyny rodzinne: kierowca, pilot oraz ewentualna załoga nawet do pełnego stanu pojazdu. Dla zwycięzców puchary. Trasa około 50 km. Na mecie poczęstunek dla wszystkich uczestników. Zgłaszanie załóg (imiona i nazwiska kierowcy i pilota, ilość osób załogi, marka i typ samochodu) poprzez SMS na numer tel. kom. Proboszcza – 603 184 462 -  do piątku.  Zbiórka załóg na placu koronacyjnym. Odprawa uczestników w niedzielę 30 sierpnia o 14.00. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 15.20 start pierwszej załogi. Po zakończeniu rajdu pokaz „dryftu” na specjalnym pojeździe. Zabawa gwarantowana, emocje także.

5. Zbliża się czas naszego odpustu parafialnego ku czci Matki Bożej Lubaskiej Królowej Rodzin.Uroczystości odbędą się w dniach 2 – 6 września (środa – niedziela). Ufamy, że jak Pan Bóg pozwoli, to będziemy mogli zrealizować zaplanowany program. Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone są plakaty z programem uroczystości odpustowych.

6. Przed tygodniem na pomoc dla ofiar tragedii w Bejrucie zebraliśmy 3025 zł. Wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”.

7. Komenda Policji ostrzega przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka” czy „policjanta”. Oszuści podając się za najbliższą rodzinę telefonują, by wyłudzić pieniądze. Przychodzą także pod drzwi mieszkań podając się za przedstawicieli urzędów, handlowców, uzdrowicieli. Potem szukają okazji do oszukania lub dokonania kradzieży. Pamiętajmy, że policjant nigdy nie pobiera gotówki, nie jest pośrednikiem, nie pyta o oszczędności. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy osobom obcym. Wobec podejmowanej próby kontaktujmy się natychmiast z policją. Ogólnoeuropejski numer kontaktowy 112. Apelujemy o ostrożność!

9. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana śp. Joanna Machowina (l. 82) ze Stajkowa. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 13.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…