1. Dzieciom, młodzieży i pedagogom na rozpoczynający się rok szkolny życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy młodzież ze szkół ponadpodstawowych w czwartek o 9.30 a dzieci w piątek o 11.30, podczas odpustu.

2. Wszystkich ministrantów zapraszamy na zbiórkę w poniedziałek o 10.00. Obecność obowiązkowa.

3. Uroczystości odpustowe poprzedzi modlitewne triduum. Od niedzieli do wtorku codziennie o 20.30 różaniec i Apel Jasnogórski.

4. W środę wieczorem rozpoczniemy obchody Odpustu Parafialnego ku czci Narodzenia NMP Nowenną i Mszą św. o 18.00 z udziałem Leśników, Strażaków, Myśliwych i Policji. O 20.30 Różaniec i Apel Jasnogórski. Podobnie Różaniec i Apel w czwartek, piątek, sobotę i niedzielę. Na tę wieczorną modlitwę szczególnie zapraszamy mieszkańców Lubasza i wszystkich Parafian oraz Gości.

5. W czwartek przed południem o 9.30 Msza św. dla uczniów szkół podstawowych, o 11.30 spotkanie Żywego Różańca Archidiecezji Poznańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi św. Adoracja i spowiedź w piątek od 16.30. Emeryci, Seniorzy i Renciści spotkają się na Mszy św. w czwartek o 17.00. Msza św. o powołania, za powołanych oraz w intencji ich rodzin o 18.00. Od 19.30 czuwanie modlitewne młodzieży.

6. W piątek przed południem o 9.30 Msza św. w intencji sióstr zakonnych, o 11.30 za młodzież i nauczycieli szkół podstawowych gminy Lubasz. Po południu o 15.15 Droga Krzyżowa na placu koronacyjnym, na 17.00 zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, o 18.00 Msza św. za zmarłych i procesja żałobna na cmentarze.

7. W sobotę o 9.30 modlić się będziemy za Małżonków, a o 11.30 Msza św. dla chorych, starszych, emerytów i rencistów z sakramentem namaszczenia. Wieczorem o 18.00 Msza św. odpustowa na placu z udziałem pielgrzymek i chóru „Harmonia”.

8. W ostatni dzień odpustu – w niedzielę – o 7.30 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, o 9.30 w intencji Rolników z poświęceniem ziarna siewnego (zapraszamy delegacje poszczególnych wiosek z ziarnem siewnym), główna suma odpustowa o 11.30 na placu koronacyjnym. Głównym celebransem będzie Prałat Jan Majchrzak, uczestniczyć będzie orkiestra dęta z Czarnkowa.

9. Codziennie zapraszamy do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00.

10. Szczegółowy program uroczystości odpustowych znajduje się na afiszach i ulotkach, które można zabrać wychodząc z kościoła. Wszystkich Parafian i Gości na obchody ku czci Matki Boskiej Lubaskiej serdecznie zapraszamy.

11. Zachęcamy Parafian do udekorowania domostw na czas odpustu barwami kościelnymi, maryjnymi i narodowymi. Niech będą świadectwem naszej wiary.

12. Przypominamy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa sanitarnego: w pomieszczeniach zamkniętych zasłaniajmy nos i usta, zachowujmy bezpieczny dystans społeczny, często myjmy i dezynfekujmy ręce.

13. Polecamy prasę religijną. Przed kościołem do nabycia najnowszy numer „Z Krasnego Wzgórza”.