1. Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – Dzień Życia Konsekrowanego -we wtorek. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Siostrach Zakonnych. Msze św. o 9.00, 17.00 i 18.00. Podczas liturgii poświęcenie gromnic – zabierzmy je ze sobą do kościoła. Przed kościołem zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe.
  2. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od 16.00. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że kapłani spowiadają przed każdą Mszą św. oraz podczas Różańca o 20.30, który odmawiamy także w intencji zmarłych oczekujących na pogrzeb.
  3. Kandydatom do bierzmowania przypominamy i zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi św.
  4. W sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z Różańcem o 9.00.
  5. Msza św. w intencji uczestników Żywego Różańca w pierwszy wtorek miesiąca – wyjątkowo o 17.00. Po nabożeństwie krótkie spotkanie w kościele.
  6. Przed nami ostatnie Msze św. kolędowe: mieszkańców Dębe zapraszamy: w poniedziałek nowe wybudowania, we wtorek centrum wioski – o 18.00. Zaproszenie ponawiamy do wszystkich Parafian, którzy wcześniej nie mogli przybyć na wspólną modlitwę do „Domu Matki”, aby skorzystali i dołączyli do mieszkańców Dębego.
  7. Spotkanie modlitewne dla młodzieży odbędzie się w piątek o19.00 w kościele.
  8. Dzieci Maryi – spotkanie w sobotę o 10.00 w kościele.
  9. Zbiórka dla wszystkich ministrantów w sobotę o 11.00.
  10. Scholę parafialną zapraszamy na próbę w sobotę o 12.00 do kościoła.
  11. Codziennie w naszym Sanktuarium Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00, Różaniec o 20.30 (przed Różańcem wspólna lektura adhortacji apostolskiej „Familiaris consortio” św. Jana Pawła II).
  12. Polecamy do nabycia i lektury „Przewodnik Katolicki” tym razem z modlitewnikiem „5 minut z Bogiem” oraz najnowszy – pierwszy w tym roku numer „Z Krasnego Wzgórza” między innymi z fotoreportażem z Orszaku Trzech Króli oraz artykułem o wiosce Nowina i wieloma innymi ciekawymi materiałami. Zachęcamy do nabycia i lektury.
  13. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Aurelia Andrzejewska (l. 84) z Lubasza, śp. Felicja Kaźmierczak (l. 88) z Lubasza, śp. Henryk Filoda (l. 63) z Lubasza, śp. Anna Włodarek (l. 72) z Goraju – jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 11.00 oraz śp. Przemysław Urban (l. 55) z Miłkowa – jego pogrzeb w środę o 11.00. Wieczny odpoczynek...                ks. Maciej Grześ - proboszcz