1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątki Droga Krzyżowa dla chętnych dzieci o 16.30, dla dorosłych i młodzieży o 18.30. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 15.15 (po Koronce do Miłosierdzia Bożego).

2. Konferencja dla katechetów we wtorek o 19.15.

3. Alby zamówione dla dzieci pierwszokomunijnych można będzie odbierać od producenta w czwartek o 16.00 na probostwie.

4. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w czwartek o 18.30 w kościele.

5. Uroczystość św. Józefa obchodzić będziemy w piątek. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Od uroczystości św. Józefa rozpoczniemy nowennę o poszanowanie życia. Potrwa do Zwiastowania NMP. Wówczas będzie można rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Szczegóły podamy za tydzień.

7. Rodziców wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o 16.00 – po nabożeństwie krótkie spotkanie na temat spowiedzi.

8. Przez najbliższe dwa tygodnie, w naszej parafii, praktykę duszpasterską i katechetyczną będzie odbywał kleryk Adrian Paczkowski. Jest alumnem IV roku, pochodzi z parafii pw. Św. Jana Kantego w Poznaniu, ostatnio przyjął posługę akolitatu – może także rozdzielać Komunię świętą. Drugą część praktyki odbędzie we wrześniu. Życzymy ks. Adrianowi Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Lubaskiej Królowej Rodzin.

9. Na stoisku pod chórem można nabyć wielkanocne świece – paschaliki – ofiara 7 zł – przeznaczona jest na cele Caritas.

10. Intencje mszalne na II półrocze można rezerwować po każdej Mszy świętej w zakrystii.

11. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej.

12. Telefon stacjonarny na probostwo jest chwilowo nieczynny. Prosimy o korzystanie z połączenia na telefon komórkowy proboszcza.

13. Polecamy prasę religijną zwłaszcza Przewodnik Katolicki .

14. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana śp. Elżbieta Majewska (l. 64) z Ciszkowa. Wieczny odpoczynek…