1. Dziś, (w niedzielę) Dzień Flagi. Pamiętajmy, aby przez wywieszenie flagi państwowej (także 3 maja) dać świadectwo naszej miłości do Ojczyzny.
  2. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o 20.15 w kościele. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odśpiewamy litanię loretańską a następnie odmawiać będziemy cząstkę Różańca św. z rozważaniami. Zakończymy nabożeństwo Apelem Jasnogórskim. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy do wspólnej modlitwy – w naszych domach i mieszkaniach a także przy krzyżach i figurach – z zachowaniem norm epidemicznych. Wyjątkowo w czwartek, 6 maja, nabożeństwo przy figurze przed probostwem.
  3. W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, w poniedziałek, 3 maja zapraszamy na Mszę św. o 11.30 na plac koronacyjny. Modlić się będziemy w intencji Ojczyzny w Rocznicę Konstytucji 3 Maja. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
  4. Tegorocznych maturzystów, ich rodziny zapraszamy na Mszę świętą o błogosławieństwo Boże na czas matur oraz o rozeznanie drogi życiowej w poniedziałek, 3 maja o 19.30.
  5. Wspomnienie św. Floriana – Patrona Strażaków obchodzimy we wtorek, 4 maja. Do wspólnej modlitwy ze Strażakami zapraszamy na godzinę 18.00.
  6. Krąg biblijny we wtorek o 18.45 w kościele.
  7. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w czwartek o 18.30.
  8. W piątek po Mszy św. o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – do udziału zachęcamy kandydatów do bierzmowania.
  9. I Komunia św. dzieci odbędzie się w przyszłą sobotę i niedzielę: o 11.00 i 13.00 w sobotę, o 11.30 w niedzielę. Próby liturgiczne we wtorek, środę i czwartek o 16.00, spowiedź dla dzieci w piątek o 16.15 (dziewczynki) o 16.45 (chłopcy). Spowiedź dla rodziców i gości codziennie przed Mszą św. o 17.00 i 18.00 oraz podczas Różańca o 20.30. Sprzątanie kościoła: zapraszamy chętnych rodziców ze sprzętem (wiaderka, ściereczki do mycia na mokro i sucho) w czwartek o 19.15. Prosimy wszystkich Parafian o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
  10. Serdeczne podziękowania składamy osobom, które porządkowały i sprzątały teren placu koronacyjnego oraz obejścia kościoła. Dziękujemy za uporządkowanie zieleni i mechaniczne pozamiatanie pozbruków. „Bóg zapłać.
  11. Polecamy prasę religijną. Do nabycia Misyjne Drogi oraz Przewodnik Katolicki. U ministrantów oraz w kiosku najnowszy numer „Z Krasnego Wzgórza”.
  12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zygmunt Kurzawski (l. 94) z Prusinowa, śp. Mariusz Senger (l. 46) z Ciszkowa, śp. Czesława Kulwas (l. 91) z Kamionki, śp. Dariusz Łuś (l. 53) z Lubasza, śp. Krystyna Urban (l. 73) ze Sławna, śp. Kazimierz Ciesiółka (l. 68) z Goraja – jego pogrzeb odbędzie się we środę o 11.00 oraz śp. Mariusz Barłóg (l. 56) z Miłkowa – pogrzeb w piątek o 11.00. Wieczny odpoczynek…