1. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o 20.15 w kościele. Po litanii loretańskiej, na prośbę Ojca Świętego Franciszka odmawiamy Różaniec w intencji o ustanie pandemii. Zachęcamy, by jak najliczniejsza część parafii włączyła się w tę wielką modlitwę Kościoła.

2. Krąg biblijny we wtorek o 18.45 w kościele.

3. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w czwartek o 18.30.

4. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: grupa kulinarna w środę o 19.00, grupa piłkarska – czwartek o 19.00.

5. Bierzmowanie dla chętnych kandydatów, którzy uczestniczą w spotkaniach w grupach, odbędzie się w czwartek, 9 września, podczas odpustu parafialnego i wizytacji biskupiej.

6. Osoby dorosłe, które do tej pory z jakichkolwiek względów nie przyjęły sakramentu bierzmowania, a są gotowe się przygotować i go przyjąć proszone są o zgłoszenie się do proboszcza po Mszy św.

7. Na pielgrzymkę wokół lubaskiego sanktuarium zapraszamy w sobotę. Rozpocznie się o 10.00 od ołtarza papieskiego na placu koronacyjnym, poprowadzi wokół Jeziora Dużego i powróci do sanktuarium. Prosimy wszystkich chętnych.

8. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od piątku odmawiamy modlitwy Nowenny podczas Koronki do Miłosierdzia Bożego. W sobotę o 19.30 zapraszamy na modlitewną adorację przed Zesłaniem Ducha Świętego. Po nabożeństwie majowym, różańcu i Apelu Jasnogórskim rozpocznie się całonocne czuwanie od 21.00 do 7.00 rano. Prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny czuwania w zakrystii.

9. Polecamy prasę religijną. Ukazał się pierwszy numer miesięcznika „Tota Tua” dedykowanego osobom, które dokonały aktu zawierzenia Matce Bożej i byłyby zainteresowane dalszą formacją. Mogą otrzymać bezpłatny egzemplarz w zakrystii.

10. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Rafał Garstka (l. 52) z Lubasza. Wieczny odpoczynek…