Msze

Chrzty

II i IV sobota miesiąca

godz. 1700

Chrzest zgłasza jeden z rodziców z tygodniowym wyprzedzeniem. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek poprzedzający chrzest, po wieczornej

mszy św.

Narzeczeni

godz. 1830 – 1930

Narzeczeni pragnący zawrzeć związek małżeński zgłaszają się najpóźniej na trzy miesiące przed planowaną uroczystością.

wtorek i środa

1830 - 1930

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA

BIURO NIECZYNNE

Spotkania grup duszpasterskich

Zespół Muzyczny

- poniedziałek godz. 1600

- sobota godz. 1700

''Chór "Jutrzenka"

- pon. i czw. godz. 1830

Grupa Biblijna

- wtorek godz. 1830

Spotkania dla młodzieży

- piatek godz. 1900

Designed by:

Ogłoszenia parafialne- II Niedziela Wielkiego Postu- 1.03.2015

argaiv1566

1.Ks. Kanonikowi Symplicjuszowi z okazji jutrzejszych imienin składany najlepsze życzenia: Bożego Błogosławieństwa, opieki MBLKR, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

2.Dziś możemy wesprzeć ofiarą dzieło misyjne kościoła- zbiórka po mszy św.

3. W Wielkim Poście

• zbieramy daninę diecezjalną ( 1,60 zł od osoby) -koperty są wyłożone pod chórem. Można dołączyć ofiarę na potrzeby sanktuarium i na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  • Dzieci szkolne wezmą udział w akcji Skarbonka Caritas- skarbonki otrzymają w szkole od katechetów
  • Panie z PZ Caritas rozprowadzają paschaliki Caritas na stół wielkanocny w cenie 7 zł.   W ten sposób wspieramy ubogich, mamy też okazję do jałmużny wielkopostnej.

Nabożeństwa Pasyjne

• Droga Krzyżowa- dla wszystkich w Lubaszu - w piątek o godz. 17.00 a dla młodzieży i wszystkich, którym odpowiada pora wieczorna- o godz. 18.30.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym- głosi ks. Adrian Urbaniak z Czarnkowa -w niedzielę o godz. 15.30
  • Rekolekcje szkolne- SP Lubasz i Miłkowo- rozpoczęcie w poniedziałek g. 8.15, SP Jędrzejewo g. 10.15- mszą św. w kaplicy. Zakończenie rekolekcji dla SP w Lubaszu w środę mszą św. o g. 9.00 w kościele. Rekolekcje prowadzą siostry Felicjanki z Gębic.

4.
Zapraszamy na Nowennę do MBLKR w środę, tylko wieczorem o g.18.00. Na wieczornej mszy św. będziemy gościć siostrę Krystianę z Gębic, która przybliży charyzmat zgromadzenia Sióstr Felicjanek. Będzie możliwość uczczenia relikwii bł. Marii Angeli- założycielki zgromadzenia.

5.W I czwartek miesiąca- adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. wynagradzająca NSPJ oraz w intencji powołań kapłańskich o godz. 17.30-, w Jędrzejewie- spowiedź od godz. 16.30 i msza św.

6.W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w Lubaszu od godz. 16.30

7.W I sobotę miesiąca po mszy św. o godz. 8.00- wystawienie NS i Litania do MB oraz różaniec.

8. Za tydzień przypada II niedziela miesiąca- dzień modlitw za naszych dobrodziejów, tych którzy troszczą się o dobra duchowe i materialne naszej parafii i sanktuarium, składka inwestycyjna na remont organów i chóru.

Dzieci I komunijne wraz z rodzicami zapraszamy na mszę św. o g. 11.30.i poświęcimy książeczki do nabożeństwa.

Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy ze spowiedzią i komunią wielkanocną.

Obchody Dnia Kobiet w Edukacji Lubasz- szczegóły na plakacie.

Zapraszamy do kina na bardzo dobry film: „Bóg nie umarł”. Szczegóły w gablocie.

9.Uczniów klas drugich gimnazjum prosimy o odbiór indeksów do bierzmowania.

10.Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz parafii i sanktuarium.

11.Czasopisma: - Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik, List do chorych, Misyjne Drogi i różne dewocjonalia - do nabycia w kiosku.
Będzie dodruk albumu o naszym sanktuarium- sponsorzy mile widziani, w zamian umieścimy logo firmy.

ks. Mirosław Wawrzyniak- proboszcz

Reglamin zwiedzania wież i podziemi sanktuarium

REGULAMIN KORZYSTANIA Z PUNKTÓW WIDOKOWYCH W WIEŻACH

ORAZ ZWIEDZANIA PODZIEMI PRZY KOŚCIELE PARAFIALNYM

PW. NARODZENIA NMP W LUBASZU

1. Godziny otwarcia i zasady zwiedzania:
• Obiekt udostępniony jest dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych (do 10 osób) codzeinnie w godz. od 8.00 do 16.00
•  zwiedzanie jest możliwe po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie z Kancelarią Parafialną (z jednodniowym wyprzedzeniem), nr tel. (65 255 60 11)
• Dzieci mogą zwiedzać w/w miejsca w obecności opiekuna

2. Zwiedzanie jest bezpłatne.

3. Przepisy porządkowe - podczas zwiedzania należy zachować ostrożność ze względu na wąskie przejścia i duży kąt nachylenia schodów.
Na terenie zwiedzanych obiektów obowiązują następujące zakazy:
• zabronione jest wprowadzanie i wnoszenie zwierząt (z wyjątkiem psa przewodnika)
• zabronione jest hałaśliwe zachowanie się i bieganie,
• zabronione jest palenie tytoniu oraz wyrobów tytoniowych,
• zabronione jest wnoszenie i spożywanie żywności oraz napojów,
• zabronione jest wnoszenie broni i ostrych przedmiotów,
• zabronione jest dotykanie eksponatów i innych elementów wyposażenia,
• plecaki, duże torby i pakunki prosimy o pozostawienie w miejscu
do tego wyznaczonym,
• prosimy o nie pozostawianie w plecakach, dużych torbach i pakunkach pieniędzy, dokumentów oraz przedmiotów wartościowych, ponieważ nie ponosimy za nie odpowiedzialności,
• w trakcie zwiedzania należy stosować się do zaleceń pracowników obsługi.

Zabrania się wstępu zwiedzania osobom nietrzeźwym lub zachowującym się w sposób zakłócający porządek zwiedzania, zagraża bezpieczeństwu, narusza ogólne przyjęte normy zachowania w miejscach publicznych.

Ks. Mirosław Wawrzyniak

Kustosz Sanktuarium

kosciol

Zwiedzanie wież i podziemi kościoła