Msze

Chrzty

II i IV sobota miesiąca

godz. 1700

Chrzest zgłasza jeden z rodziców z tygodniowym wyprzedzeniem. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek poprzedzający chrzest, po wieczornej

mszy św.

Narzeczeni

godz. 1830 – 1930

Narzeczeni pragnący zawrzeć związek małżeński zgłaszają się najpóźniej na trzy miesiące przed planowaną uroczystością.

wtorek i środa

1830 - 1900

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA

BIURO NIECZYNNE

Spotkania grup duszpasterskich

Zespół Muzyczny

- poniedziałek godz. 1600

- sobota godz. 1700

''Chór "Jutrzenka"

- pon. i czw. godz. 1830

Grupa Biblijna

- wtorek godz. 1830

Spotkania dla młodzieży

- piatek godz. 1900

Designed by:

Ogłoszenia parafialne- V Niedziela zwykła- 7.02.2016

argaiv1985

1.W tym tygodniu- Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Tego dnia:

• obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy- jeden posiłek do syta i dwa lekkie posiłki
  • podczas wszystkich mszy św. o godz. 8.00, 10.00, 16.00, 18.00, w Jędrzejewie o godz. 17.00 - posypanie głów popiołem na znak pokuty
  • zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną- proszę panie z PZC o jej przeprowadzenie
  • Biuro parafialne w środę nieczynne

2.W Wielkim Poście zbieramy daninę diecezjalną- koperty są wyłożone pod chórem

3.Nabożeństwa Pasyjne

• Droga Krzyżowa- zwłaszcza dla dzieci- w piątek o godz. 17.00,-dzieci będą otrzymywać wyklejankę, dla młodzieży i wszystkich, którym odpowiada późniejsza pora- o godz. 18.30.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym- w niedzielę o godz. 15.30

4.Zapraszamy na Nowennę do MBLKR w środę, tylko o g. 18.00-w int. Radia Maryja

5. W czwartek przypada święto MB z Lourdes- jest to światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy chorych i osoby starsze na mszę św. o godz. 10.00- podczas mszy św. udzielimy sakramentu chorych oraz błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Przed mszą św. okazja do spowiedzi.

6.Msza św. chrzcielna i roczkowa w sobotę godz. 17.00. Pouczenie w czwartek po mszy o 18.00. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy przed świętami.

Katecheza przedmałżeńska w Czarkowie rozpocznie się 20.lutego g. 15.00 par. JChNK-plakat

7. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Św. Walentego- suma odpustową o godz. 11.30- zapraszamy wszystkich zakochanych i tych, którzy doświadczają trudności w małżeństwie, opuszczonych fizycznie i duchowo a także rozwiedzionych. Na mszę św. zapraszamy małżonków obchodzących jubileusze małżeńskie.

W tym dniu dokonam podsumowania kolędy i całego 2015 roku.

Rodziców kandydatów do bierzmowania, uczniów klas II zapraszamy na spotkanie za tydzień po mszy św. o godz. 9.30.

8.Towarzystwo Seniorów SŁONECZKO zaprasza na PODKOZIOŁEK we wtorek 9 lutego, godz.19:00, w sali wiejskiej w Lubaszu. Szczegóły na plakatach.

9. Nasza parafia organizuje wyjazd dekanalny do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży w dniach 29.07 - 1.08. Koszt to  490 zł. W cenie wliczony jest nocleg, wyżywienie, komunikacja, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma oraz transport z Poznania do Krakowa i z Krakowa do Poznania. Osoby niepełnoletnie mogą jechać tylko pod opieką osoby dorosłej. Zapisy wraz z wpłatą 250 zł do dnia 14 lutego u ks. Tomasza. W późniejszym terminie nie będzie już możliwości zapisania się na to spotkanie.

Zbiórka dla ministrantów z Gimnazjum i starszych w poniedziałek o godz. 18.30

10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz parafii i sanktuarium.

11.Czasopisma: - Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik, List do chorych i różne dewocjonalia - do nabycia w kiosku.

AMDG

ks. Mirosław Wawrzyniak- proboszcz

Reglamin zwiedzania wież i podziemi sanktuarium

REGULAMIN KORZYSTANIA Z PUNKTÓW WIDOKOWYCH W WIEŻACH

ORAZ ZWIEDZANIA PODZIEMI PRZY KOŚCIELE PARAFIALNYM

PW. NARODZENIA NMP W LUBASZU

1. Godziny otwarcia i zasady zwiedzania:
• Obiekt udostępniony jest dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych (do 10 osób) codzeinnie w godz. od 8.00 do 16.00
•  zwiedzanie jest możliwe po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie z Kancelarią Parafialną (z jednodniowym wyprzedzeniem), nr tel. (65 255 60 11)
• Dzieci mogą zwiedzać w/w miejsca w obecności opiekuna

2. Zwiedzanie jest bezpłatne.

3. Przepisy porządkowe - podczas zwiedzania należy zachować ostrożność ze względu na wąskie przejścia i duży kąt nachylenia schodów.
Na terenie zwiedzanych obiektów obowiązują następujące zakazy:
• zabronione jest wprowadzanie i wnoszenie zwierząt (z wyjątkiem psa przewodnika)
• zabronione jest hałaśliwe zachowanie się i bieganie,
• zabronione jest palenie tytoniu oraz wyrobów tytoniowych,
• zabronione jest wnoszenie i spożywanie żywności oraz napojów,
• zabronione jest wnoszenie broni i ostrych przedmiotów,
• zabronione jest dotykanie eksponatów i innych elementów wyposażenia,
• plecaki, duże torby i pakunki prosimy o pozostawienie w miejscu
do tego wyznaczonym,
• prosimy o nie pozostawianie w plecakach, dużych torbach i pakunkach pieniędzy, dokumentów oraz przedmiotów wartościowych, ponieważ nie ponosimy za nie odpowiedzialności,
• w trakcie zwiedzania należy stosować się do zaleceń pracowników obsługi.

Zabrania się wstępu zwiedzania osobom nietrzeźwym lub zachowującym się w sposób zakłócający porządek zwiedzania, zagraża bezpieczeństwu, narusza ogólne przyjęte normy zachowania w miejscach publicznych.

Ks. Mirosław Wawrzyniak

Kustosz Sanktuarium

kosciol

Zwiedzanie wież i podziemi kościoła