Msze

Chrzty

II i IV sobota miesiąca

godz. 1700

Chrzest zgłasza jeden z rodziców z tygodniowym wyprzedzeniem. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek poprzedzający chrzest, po wieczornej

mszy św.

Narzeczeni

godz. 1830 – 1930

Narzeczeni pragnący zawrzeć związek małżeński zgłaszają się najpóźniej na trzy miesiące przed planowaną uroczystością.

wtorek i środa

1830 - 1930

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA

BIURO NIECZYNNE

Spotkania grup duszpasterskich

Zespół Muzyczny

- poniedziałek godz. 1600

- sobota godz. 1700

''Chór "Jutrzenka"

- pon. i czw. godz. 1830

Grupa Biblijna

- wtorek godz. 1830

Spotkania dla młodzieży

- piatek godz. 1900

Designed by:

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Ogłoszenia parafialne - 20.04.2013

argaiv1756

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1.Od tronu MBLKR- wszystkim drogim parafianom, gościom i wszystkim uczęszczającym do naszego sanktuarium składamy radosne życzenia. Niech świadomość tego, że Jezus zwyciężył grzech i pokonał ludzkie słabości, pozwala nam zaczerpnąć ze Źródła Miłości, byśmy mieli dość siły do dawania świadectwa, że Jezus nie umarł daremnie, a Jego Zmartwychwstanie jest powodem do prowadzenia nowego życia w Chrystusie Zmartwychwstałym, który niech obdarza Was radością, miłością i pokojem. Wraz z życzeniami składamy serdeczne podziękowania za wszelkie dobro duchowe i materialne, którym każdego dnia nas obdarzacie. Dziękujemy za modlitwy, ofiary, za wszystkie przekazane życzenia od instytucji, zakładów pracy, szkół oraz od osób prywatnych. Za wszystkie dary świąteczne. Bóg zapłać.

2.Dziękujemy Siostrze Elżbiecie, młodzieży, służbie liturgicznej i wszystkim, którzy przygotowywali świąteczny wystrój świątyni i jej obejścia. Wszystkim za świadectwo wiary i zaangażowanie w obchody w Triduum Paschalnego. Dziękuję za życzenia, kwiaty, dary, ciasto z okazji 25 r. święceń kapłańskich. Państwu Sendal dziękujemy za ofiarowane chlebki i babeczki.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

• jest to dzień dziękczynienia za łaskę sakramentu chrztu św.
  • msze św. jak w każdą niedzielę
  • powitanie Symboli ŚDM- Krzyża i Ikony MB godz. 7.00- przed Sanktuarium

-po mszy św. o godz. 7.30- nabożeństwo dla wszystkich

-po mszy św. o godz. 9.30- nabożeństwo dla młodzieży

-pożegnanie symboli- godz. 11.15- wyprowadzenie ze świątyni- odjazd do Czarnkowa

• tego dnia składka na KUL i WT UAM

3. Próba zespołu młodzieżowego- w sobotę o g. 17.00. Próba chóru „Jutrzenka” w poniedziałki i czwartki godz. 18.30.

4.Nowenna do MBLKR w środę o g. 9.00 i 18.00

5.W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Bożego Miłosierdzia, do którego przygotowujemy się Nowenną. O godz. 15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę i wielbienie Pana w tzw. Godzinę Miłosierdzia. W tym dniu rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. W naszej parafii będzie to dzień modlitw o powołania kapłańskie- kleryk Bartosz będzie zbierał ofiary na utrzymanie ASD w Poznaniu.

Jest to uroczysty dla nas dzień kanonizacji papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. By umożliwić obejrzenie transmisji TV msza św. w Jędrzejewie będzie sprawowana już w sobotę o godz. 19.30, natomiast msza św. z godz. 11.30 zostanie odprawiona o godz. 12.30.

Dziękczynienie mszą św. całego dekanatu czarnkowskiego za kanonizację- będzie miało miejsce tego samego dnia o godz. 20.00 w Amfiteatrze w Czarnkowie. W sobotę o godz. 17.30 zapraszamy do obejrzenia części artystycznej „Wielki Polak”, przygotowanej przez młodzież Gimnazjum z Lubasza.

6. Czasopisma: - Przewodnik Katolicki-numer świąteczny 100 str.+ książka o JPII- 10 zł., Mały Przewodnik, List do chorych, Misyjne Drogi, modlitewniki i rozważania różańcowe, a także obrazy MBL- do nabycia w kiosku.

7.Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz parafii i sanktuarium także za darowizny przelane na konto parafii. Dziękujemy tym, którzy już złożyli daninę, można ją składać do 1 lipca. Na remont organów przeznaczamy także ofiary świąteczne. Sołtysom i mieszkańcom naszej parafii serdeczne Bóg zapłać za troskę o krzyże i kaplice przydrożne- zwłaszcza za odnowienie kaplic w Sławnie i Stajkowie.

ks. Mirosław Wawrzyniak- proboszcz

kosciol