Msze

Chrzty

II i IV sobota miesiąca

godz. 1700

Chrzest zgłasza jeden z rodziców z tygodniowym wyprzedzeniem. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek poprzedzający chrzest, po wieczornej

mszy św.

Narzeczeni

godz. 1830 – 1930

Narzeczeni pragnący zawrzeć związek małżeński zgłaszają się najpóźniej na trzy miesiące przed planowaną uroczystością.

wtorek i środa

1830 - 1930

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA

BIURO NIECZYNNE

Spotkania grup duszpasterskich

Zespół Muzyczny

- poniedziałek godz. 1600

- sobota godz. 1700

''Chór "Jutrzenka"

- pon. i czw. godz. 1830

Grupa Biblijna

- wtorek godz. 1830

Spotkania dla młodzieży

- piatek godz. 1900

Designed by:

Ogłoszenia parafialne –XXV niedziela zwykła 21.09.2014

argaiv1501

1.Dzisiaj -Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Przed kościołem zbiórka na KUL i WT UAM w Poznaniu.

2.Nowenna do MBLKR w środę godz. 9.00 i 18.00.

3. Msza św. z udziałem młodzieży, zwłaszcza uczniów gimnazjum w każdą niedzielę. o g. 9.30, a z udziałem wszystkich dzieci o 11.30

4. Msza św. chrzcielna i roczkowa w sobotę godz. 17.00, katecheza w piątek wieczorem.

5. Suma Odpustowa w Połajewie- ku czci św. Michała- w przyszłą niedzielę o g.12.00.

6. Spotkanie z rodzicami i dziećmi przystępującymi do I Komunii Św. odbędzie się 29 września tj. poniedziałek o godz. 16 i 17. Będzie można kupić różańce, książeczki "Idę do Ojca", srebrne medaliki i łańcuszki oraz świece i ozdoby na świece. Będą również "brane" miary na alby komunijne.

7. Stowarzyszenie Nadzieja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 03-04.10.2014r.

8.Od poniedziałku w godzinach urzędowania w biurze parafialnym można zamawiać intencje na przyszły rok, prosimy o podawanie treści intencji. Można także zapisywać wymienianki roczne za zmarłych.

9.Towarzystwo Seniorów SŁONECZKO zaprasza 30 września na spotkanie biesiadne – POŻEGNANIE LATA. Szczegóły na plakatach.

9.Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz parafii i sanktuarium także za darowizny przelane na konto parafii. Składka inwestycyjna wyniosła- 5 514 zł.

10.Czasopisma: - Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik, List do chorych, Misyjne Drogi, Albumy Papieskie, kalendarz na przyszły rok, modlitewniki i rozważania różańcowe, a także obrazy MBL- NOWY ALBUM O NASZYM SANKTUARIUM- cegiełka na remonty- do nabycia w kiosku. Album ---podziękowanie wszystkim dzięki, którym ten album powstał, a szczególnie- Lokalnej Grupie Działania w Czarnkowie.

11.Zmarl:+Kornelia Wiza- Rosnowska, l. 78, z Goraja-pogrzeb w poniedziałek g. 12.00 - niech odpoczywa w pokoju.
ks. Mirosław  Wawrzyniak- proboszcz

Reglamin zwiedzania wież i podziemi sanktuarium

REGULAMIN KORZYSTANIA Z PUNKTÓW WIDOKOWYCH W WIEŻACH

ORAZ ZWIEDZANIA PODZIEMI PRZY KOŚCIELE PARAFIALNYM

PW. NARODZENIA NMP W LUBASZU

1. Godziny otwarcia i zasady zwiedzania:
• Obiekt udostępniony jest dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych (do 10 osób) codzeinnie w godz. od 8.00 do 16.00
•  zwiedzanie jest możliwe po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie z Kancelarią Parafialną (z jednodniowym wyprzedzeniem), nr tel. (65 255 60 11)
• Dzieci mogą zwiedzać w/w miejsca w obecności opiekuna

2. Zwiedzanie jest bezpłatne.

3. Przepisy porządkowe - podczas zwiedzania należy zachować ostrożność ze względu na wąskie przejścia i duży kąt nachylenia schodów.
Na terenie zwiedzanych obiektów obowiązują następujące zakazy:
• zabronione jest wprowadzanie i wnoszenie zwierząt (z wyjątkiem psa przewodnika)
• zabronione jest hałaśliwe zachowanie się i bieganie,
• zabronione jest palenie tytoniu oraz wyrobów tytoniowych,
• zabronione jest wnoszenie i spożywanie żywności oraz napojów,
• zabronione jest wnoszenie broni i ostrych przedmiotów,
• zabronione jest dotykanie eksponatów i innych elementów wyposażenia,
• plecaki, duże torby i pakunki prosimy o pozostawienie w miejscu
do tego wyznaczonym,
• prosimy o nie pozostawianie w plecakach, dużych torbach i pakunkach pieniędzy, dokumentów oraz przedmiotów wartościowych, ponieważ nie ponosimy za nie odpowiedzialności,
• w trakcie zwiedzania należy stosować się do zaleceń pracowników obsługi.

Zabrania się wstępu zwiedzania osobom nietrzeźwym lub zachowującym się w sposób zakłócający porządek zwiedzania, zagraża bezpieczeństwu, narusza ogólne przyjęte normy zachowania w miejscach publicznych.

Ks. Mirosław Wawrzyniak

Kustosz Sanktuarium

kosciol

Zwiedzanie wież i podziemi kościoła