Msze

Chrzty

II i IV sobota miesiąca

godz. 1700

Chrzest zgłasza jeden z rodziców z tygodniowym wyprzedzeniem. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek poprzedzający chrzest, po wieczornej

mszy św.

Narzeczeni

godz. 1830 – 1930

Narzeczeni pragnący zawrzeć związek małżeński zgłaszają się najpóźniej na trzy miesiące przed planowaną uroczystością.

wtorek i środa

1830 - 1930

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA

BIURO NIECZYNNE

Spotkania grup duszpasterskich

Zespół Muzyczny

- poniedziałek godz. 1600

- sobota godz. 1700

''Chór "Jutrzenka"

- pon. i czw. godz. 1830

Grupa Biblijna

- wtorek godz. 1830

Spotkania dla młodzieży

- piatek godz. 1900

Designed by:

Ogłoszenia parafialne –XXIX niedziela zwykła 19.10.2014

argaiv1183

1.Dzisiaj Światowa Niedziela Misyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego- składka na misje.

2.Krąg Biblijny zapraszamy na spotkanie we wtorek godz. 18.30.

3.Nowenna do MBLKR w środę godz. 9.00 i 18.00-będziemy modlić się między innymi w intencjach uczestników Apeli Fatimskich- w tym dniu przypada wspomnienie świętego Jana Pawła II.

4.Przez cały październik msza św. o godz. 17.00 a po niej Nabożeństwo Różańcowe -codziennie o g. 17.30. W soboty i niedzielę wieczorem 1 dziesiątek z Apelem. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki, młodzież w piątek godz. 18.30. Różaniec w Jędrzejewie codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę przed mszą św.

5.Msza św. Chrzcielna i roczkowa w sobotę godz. 17.00, pouczenie w czwartek godz. 18.00.

6.Msza św. z udziałem Młodzieży, zwłaszcza uczniów Gimnazjum w każdą niedzielę. o g. 9.30, a z udziałem wszystkich dzieci o 11.30.

7.Za tydzień będziemy obchodzić 253 rocznicę poświęcenia kościoła- dzień modlitwy za fundatorów, budowniczych, dobrodziejów, kapłanów i wszystkich wiernych tworzących żywy Kościół.

8.W godzinach urzędowania w biurze parafialnym można zamawiać intencje na przyszły rok. Można także zapisywać wymienianki roczne za zmarłych. Wymienianki jednorazowe można składać w biurze lub na bocznym ołtarzu.

9.Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz parafii i sanktuarium także za darowizny przelane na konto parafii. składka inwestycyjna- 5910 zł, Dzieło Nowego Tysiąclecia- 520 zł.

10.Czasopisma: - Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik, List do chorych, Misyjne Drogi, Albumy Papieskie, kalendarz na przyszły rok, modlitewniki i rozważania różańcowe, a także obrazy MBL.

11.Lubaskie Katolickie Towarzystwo Uniwersytetów Ludowych zaprasza na wieczorek taneczny- szczegóły na plakacie

ks. Mirosław  Wawrzyniak- proboszcz

Reglamin zwiedzania wież i podziemi sanktuarium

REGULAMIN KORZYSTANIA Z PUNKTÓW WIDOKOWYCH W WIEŻACH

ORAZ ZWIEDZANIA PODZIEMI PRZY KOŚCIELE PARAFIALNYM

PW. NARODZENIA NMP W LUBASZU

1. Godziny otwarcia i zasady zwiedzania:
• Obiekt udostępniony jest dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych (do 10 osób) codzeinnie w godz. od 8.00 do 16.00
•  zwiedzanie jest możliwe po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie z Kancelarią Parafialną (z jednodniowym wyprzedzeniem), nr tel. (65 255 60 11)
• Dzieci mogą zwiedzać w/w miejsca w obecności opiekuna

2. Zwiedzanie jest bezpłatne.

3. Przepisy porządkowe - podczas zwiedzania należy zachować ostrożność ze względu na wąskie przejścia i duży kąt nachylenia schodów.
Na terenie zwiedzanych obiektów obowiązują następujące zakazy:
• zabronione jest wprowadzanie i wnoszenie zwierząt (z wyjątkiem psa przewodnika)
• zabronione jest hałaśliwe zachowanie się i bieganie,
• zabronione jest palenie tytoniu oraz wyrobów tytoniowych,
• zabronione jest wnoszenie i spożywanie żywności oraz napojów,
• zabronione jest wnoszenie broni i ostrych przedmiotów,
• zabronione jest dotykanie eksponatów i innych elementów wyposażenia,
• plecaki, duże torby i pakunki prosimy o pozostawienie w miejscu
do tego wyznaczonym,
• prosimy o nie pozostawianie w plecakach, dużych torbach i pakunkach pieniędzy, dokumentów oraz przedmiotów wartościowych, ponieważ nie ponosimy za nie odpowiedzialności,
• w trakcie zwiedzania należy stosować się do zaleceń pracowników obsługi.

Zabrania się wstępu zwiedzania osobom nietrzeźwym lub zachowującym się w sposób zakłócający porządek zwiedzania, zagraża bezpieczeństwu, narusza ogólne przyjęte normy zachowania w miejscach publicznych.

Ks. Mirosław Wawrzyniak

Kustosz Sanktuarium

kosciol

Zwiedzanie wież i podziemi kościoła