Msze

Chrzty

II i IV sobota miesiąca

godz. 1700

Chrzest zgłasza jeden z rodziców z tygodniowym wyprzedzeniem. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek poprzedzający chrzest, po wieczornej

mszy św.

Narzeczeni

godz. 1830 – 1930

Narzeczeni pragnący zawrzeć związek małżeński zgłaszają się najpóźniej na trzy miesiące przed planowaną uroczystością.

wtorek i środa

1830 - 1930

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA

BIURO NIECZYNNE

Spotkania grup duszpasterskich

Zespół Muzyczny

- poniedziałek godz. 1600

- sobota godz. 1700

''Chór "Jutrzenka"

- pon. i czw. godz. 1830

Grupa Biblijna

- wtorek godz. 1830

Spotkania dla młodzieży

- piatek godz. 1900

Designed by:

Ogłoszenia parafialne –XIII Niedziela zwykła–28.06.2015

argaiv1716

1. Uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła- jutro. Msze św. o 10.00, 17.30 i 18.00. Składka na Stolicę Apostolską.

2. Rodzicom, nauczycielom, dzieciom i młodzieży- życzymy bezpiecznych, dobrych, radosnych wakacji.

We wtorek swoje imieniny obchodzi siostra przełożona Emilia życzymy jej Bożego błogosławieństwa i opieki MBLKR w życiu zakonnym i w pracy na niwie pańskiej.

3. Nowenna do MBLKR w środę o g. 9.00 i 18.00. Różaniec Nieustający w sobotę.

4. W I czwartek miesiąca tylko w Lubaszu Adoracja NS i okazja do spowiedzi –od godz. 17.00. Msza św. o g. 17.30- wynagradzająca NSPJ oraz o powołania.

5.W I piątek miesiąca Adoracja i spowiedź w Lubaszu- od godz. 17.00

6.Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz parafii i sanktuarium także za zorganizowanie i udział w festynie z okazji dnia ojca- dochód 3 000 zł- przeznaczony na wyjazd dla dzieci. Mieszkańcom Jędrzejewa dziękujemy za zebrane ofiary na utrzymanie kaplicy.

7. Towarzystwo Seniorów SŁONECZKO  informuje, ze wyjazd do Kalisza i Gołuchowa  w dniu 2 lipca (czwartek) nastąpi z parkingu przy Szkole Podstawowej w Lubaszu o godz. 6:00.

8.Czasopisma: - Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik, List do chorych, Misyjne Drogi, Albumy Papieskie, modlitewniki i rozważania różańcowe, a także obrazy MBL- do nabycia w kiosku.

9.Zmarła:+Bogumiła Gadzińska, l. 60 z Miłkowa, pogrzeb w poniedziałek g. 11.00- niech odpoczywa w pokoju.

ks. Mirosław  Wawrzyniak- proboszcz

Reglamin zwiedzania wież i podziemi sanktuarium

REGULAMIN KORZYSTANIA Z PUNKTÓW WIDOKOWYCH W WIEŻACH

ORAZ ZWIEDZANIA PODZIEMI PRZY KOŚCIELE PARAFIALNYM

PW. NARODZENIA NMP W LUBASZU

1. Godziny otwarcia i zasady zwiedzania:
• Obiekt udostępniony jest dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych (do 10 osób) codzeinnie w godz. od 8.00 do 16.00
•  zwiedzanie jest możliwe po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie z Kancelarią Parafialną (z jednodniowym wyprzedzeniem), nr tel. (65 255 60 11)
• Dzieci mogą zwiedzać w/w miejsca w obecności opiekuna

2. Zwiedzanie jest bezpłatne.

3. Przepisy porządkowe - podczas zwiedzania należy zachować ostrożność ze względu na wąskie przejścia i duży kąt nachylenia schodów.
Na terenie zwiedzanych obiektów obowiązują następujące zakazy:
• zabronione jest wprowadzanie i wnoszenie zwierząt (z wyjątkiem psa przewodnika)
• zabronione jest hałaśliwe zachowanie się i bieganie,
• zabronione jest palenie tytoniu oraz wyrobów tytoniowych,
• zabronione jest wnoszenie i spożywanie żywności oraz napojów,
• zabronione jest wnoszenie broni i ostrych przedmiotów,
• zabronione jest dotykanie eksponatów i innych elementów wyposażenia,
• plecaki, duże torby i pakunki prosimy o pozostawienie w miejscu
do tego wyznaczonym,
• prosimy o nie pozostawianie w plecakach, dużych torbach i pakunkach pieniędzy, dokumentów oraz przedmiotów wartościowych, ponieważ nie ponosimy za nie odpowiedzialności,
• w trakcie zwiedzania należy stosować się do zaleceń pracowników obsługi.

Zabrania się wstępu zwiedzania osobom nietrzeźwym lub zachowującym się w sposób zakłócający porządek zwiedzania, zagraża bezpieczeństwu, narusza ogólne przyjęte normy zachowania w miejscach publicznych.

Ks. Mirosław Wawrzyniak

Kustosz Sanktuarium

kosciol

Zwiedzanie wież i podziemi kościoła