Msze

Chrzty

II i IV sobota miesiąca

godz. 1700

Chrzest zgłasza jeden z rodziców z tygodniowym wyprzedzeniem. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek poprzedzający chrzest, po wieczornej

mszy św.

Narzeczeni

godz. 1830 – 1930

Narzeczeni pragnący zawrzeć związek małżeński zgłaszają się najpóźniej na trzy miesiące przed planowaną uroczystością.

wtorek i środa

1830 - 1930

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA

BIURO NIECZYNNE

Spotkania grup duszpasterskich

Zespół Muzyczny

- poniedziałek godz. 1600

- sobota godz. 1700

''Chór "Jutrzenka"

- pon. i czw. godz. 1830

Grupa Biblijna

- wtorek godz. 1830

Spotkania dla młodzieży

- piatek godz. 1900

Designed by:

Ogłoszenia parafialne –XVII Niedziela zwykła–26.07.2015

argaiv1795

1. Niech okres wakacyjny nie będzie wolnym czasem od modlitwy i praktyk religijnych, zwłaszcza niedzielnej eucharystii. Pamiętajmy też o godnym Boga i świątyni stroju.

2. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa dzisiaj modlimy się za wszystkich kierowców i podróżujących oraz święcimy pojazdy mechaniczne. Ofiary zbierane przy poświęceniu będą przeznaczone na misje.

3. Nowenna do MBLKR w środę o g. 9.00 i 18.00

4.Siostrze Ignacji z okazji przypadających w piątek imienin życzymy błogosławieństwa Bożego opieki MBLKR i wszelkiej pomyślności.

5. Wyjazd dzieci na wycieczkę zorganizowaną przez PZ Caritas do Solca Kujawskiego i do Bydgoszczy dnia 28.07.2015r, o godz. 7.00 zbiórka przed kościołem.

Towarzystwo Seniorów SŁONECZKO zaprasza 4 sierpnia do Torunia. W programie: Stare Miasto oraz Świątynia Wdzięczności za Św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakatach.

6.Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz parafii i sanktuarium także za składkę inwestycyjną na remont organów. Otrzymaliśmy dotację w wysokości 160 tys. z Ministerstwa Kultury na prowadzone prace remontowe. Dziękuję wszystkim osobom, którzy wsparli to dzieło.

7.Czasopisma: - Przewodnik Katolicki- do odebrania w zakrystii

8.Biuro parafialne we wtorek będzie nieczynne.

9.Zmarli:+Natalia Półtoraczyk, l.39, z Lubasza, +Roman Domagalski, l. 58 z Lubasza - niech odpoczywają w pokoju.

ks. Mirosław  Wawrzyniak- proboszcz

Reglamin zwiedzania wież i podziemi sanktuarium

REGULAMIN KORZYSTANIA Z PUNKTÓW WIDOKOWYCH W WIEŻACH

ORAZ ZWIEDZANIA PODZIEMI PRZY KOŚCIELE PARAFIALNYM

PW. NARODZENIA NMP W LUBASZU

1. Godziny otwarcia i zasady zwiedzania:
• Obiekt udostępniony jest dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych (do 10 osób) codzeinnie w godz. od 8.00 do 16.00
•  zwiedzanie jest możliwe po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie z Kancelarią Parafialną (z jednodniowym wyprzedzeniem), nr tel. (65 255 60 11)
• Dzieci mogą zwiedzać w/w miejsca w obecności opiekuna

2. Zwiedzanie jest bezpłatne.

3. Przepisy porządkowe - podczas zwiedzania należy zachować ostrożność ze względu na wąskie przejścia i duży kąt nachylenia schodów.
Na terenie zwiedzanych obiektów obowiązują następujące zakazy:
• zabronione jest wprowadzanie i wnoszenie zwierząt (z wyjątkiem psa przewodnika)
• zabronione jest hałaśliwe zachowanie się i bieganie,
• zabronione jest palenie tytoniu oraz wyrobów tytoniowych,
• zabronione jest wnoszenie i spożywanie żywności oraz napojów,
• zabronione jest wnoszenie broni i ostrych przedmiotów,
• zabronione jest dotykanie eksponatów i innych elementów wyposażenia,
• plecaki, duże torby i pakunki prosimy o pozostawienie w miejscu
do tego wyznaczonym,
• prosimy o nie pozostawianie w plecakach, dużych torbach i pakunkach pieniędzy, dokumentów oraz przedmiotów wartościowych, ponieważ nie ponosimy za nie odpowiedzialności,
• w trakcie zwiedzania należy stosować się do zaleceń pracowników obsługi.

Zabrania się wstępu zwiedzania osobom nietrzeźwym lub zachowującym się w sposób zakłócający porządek zwiedzania, zagraża bezpieczeństwu, narusza ogólne przyjęte normy zachowania w miejscach publicznych.

Ks. Mirosław Wawrzyniak

Kustosz Sanktuarium

kosciol

Zwiedzanie wież i podziemi kościoła