Msze

Chrzty

II i IV sobota miesiąca

godz. 1700

Chrzest zgłasza jeden z rodziców z tygodniowym wyprzedzeniem. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek poprzedzający chrzest, po wieczornej

mszy św.

Narzeczeni

godz. 1830 – 1930

Narzeczeni pragnący zawrzeć związek małżeński zgłaszają się najpóźniej na trzy miesiące przed planowaną uroczystością.

wtorek i środa

1830 - 1930

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA

BIURO NIECZYNNE

Spotkania grup duszpasterskich

Zespół Muzyczny

- poniedziałek godz. 1600

- sobota godz. 1700

''Chór "Jutrzenka"

- pon. i czw. godz. 1830

Grupa Biblijna

- wtorek godz. 1830

Spotkania dla młodzieży

- piatek godz. 1900

Designed by:

Ogłoszenia parafialne –XXXIII niedziela zwykła -16.11.2014

argaiv1588

1.Przeżywamy XXXII niedzielę w ciągu roku. Dzisiaj z inicjatywy strażaków zostanie posadzony na placu koronacyjnym „Dąb wolności”. Uroczystość rozpocznie się o godz. 14.00.

2.Zapraszamy na comiesięczną adorację NS połączoną z rozważaniem Pisma św.- we wtorek o godz. 18.30.

3.Nowenna do MBLKR w środę godz. 9.00 i 18.00- Apostolstwa Dobrej Śmierci.

4. W sobotę wspomnienie św. Cecylii- Patronki chórów i muzyki kościelnej. Panu Organiście Siostrze Trojanie i wszystkim członkom naszego chóru „Jutrzenka”, Trębaczom Myśliwskim z Goraja życzymy łaski Bożej i opieki Patronki. W środę na Nowennie o g. 18.00 będziemy modlić się w intencji wszystkich miłośników śpiewu i muzyki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Msza św. chrzcielna i roczkowa w sobotę o g. 17.00. Nauki przed chrztem w piątek po wieczornej mszy św.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa ks. Tomasza – poniedziałek godz. 14.45

Katecheza przedmałżeńska-sobota/niedziela 22/23 listopada godzi. 9-15 w parafii św. Marii Magdaleny w Czarnkowie.

7. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla- zakończenie roku kościelnego. Odpust w Kruczu- 25. rocznica poświęcenia kaplicy- suma o godz. 12.30 a po niej procesja eucharystyczna. Celebruje ks. Bp. Stanisław Napierała z Kalisza- konsekrator kaplicy.

8.Przed Adwentem, w przyszłą niedzielę, pojawi się w naszym kościele drzewko z gwiazdkami zawierającymi dane potrzebujących dzieci- dzieło zorganizowane przez Parafialny Zespół Caritas. Poświęcimy także opłatki na stół wigilijny.

Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy przed świętami Bożego Narodzenia

9.W godzinach urzędowania w biurze parafialnym można zamawiać intencje na przyszły rok. Można także zapisywać wymienianki roczne za zmarłych.

10.Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz parafii i sanktuarium także za darowizny przelane na konto parafii. Składka inwestycyjna- 4670, Na ASD w Poznaniu kleryk zebrał- 1840 zł.

11.Czasopisma: - Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik, List do chorych, Misyjne Drogi, Albumy Papieskie, kalendarz na przyszły rok, modlitewniki i rozważania różańcowe, a także obrazy MBL.

12.Zmarła:+Maria Wyrembek, l. 68, z Lubasza - niech odpoczywa w pokoju.
ks. Mirosław  Wawrzyniak- proboszcz

Reglamin zwiedzania wież i podziemi sanktuarium

REGULAMIN KORZYSTANIA Z PUNKTÓW WIDOKOWYCH W WIEŻACH

ORAZ ZWIEDZANIA PODZIEMI PRZY KOŚCIELE PARAFIALNYM

PW. NARODZENIA NMP W LUBASZU

1. Godziny otwarcia i zasady zwiedzania:
• Obiekt udostępniony jest dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych (do 10 osób) codzeinnie w godz. od 8.00 do 16.00
•  zwiedzanie jest możliwe po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie z Kancelarią Parafialną (z jednodniowym wyprzedzeniem), nr tel. (65 255 60 11)
• Dzieci mogą zwiedzać w/w miejsca w obecności opiekuna

2. Zwiedzanie jest bezpłatne.

3. Przepisy porządkowe - podczas zwiedzania należy zachować ostrożność ze względu na wąskie przejścia i duży kąt nachylenia schodów.
Na terenie zwiedzanych obiektów obowiązują następujące zakazy:
• zabronione jest wprowadzanie i wnoszenie zwierząt (z wyjątkiem psa przewodnika)
• zabronione jest hałaśliwe zachowanie się i bieganie,
• zabronione jest palenie tytoniu oraz wyrobów tytoniowych,
• zabronione jest wnoszenie i spożywanie żywności oraz napojów,
• zabronione jest wnoszenie broni i ostrych przedmiotów,
• zabronione jest dotykanie eksponatów i innych elementów wyposażenia,
• plecaki, duże torby i pakunki prosimy o pozostawienie w miejscu
do tego wyznaczonym,
• prosimy o nie pozostawianie w plecakach, dużych torbach i pakunkach pieniędzy, dokumentów oraz przedmiotów wartościowych, ponieważ nie ponosimy za nie odpowiedzialności,
• w trakcie zwiedzania należy stosować się do zaleceń pracowników obsługi.

Zabrania się wstępu zwiedzania osobom nietrzeźwym lub zachowującym się w sposób zakłócający porządek zwiedzania, zagraża bezpieczeństwu, narusza ogólne przyjęte normy zachowania w miejscach publicznych.

Ks. Mirosław Wawrzyniak

Kustosz Sanktuarium

kosciol

Zwiedzanie wież i podziemi kościoła