Msze

Chrzty

II i IV sobota miesiąca

godz. 1700

Chrzest zgłasza jeden z rodziców z tygodniowym wyprzedzeniem. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek poprzedzający chrzest, po wieczornej

mszy św.

Narzeczeni

godz. 1830 – 1930

Narzeczeni pragnący zawrzeć związek małżeński zgłaszają się najpóźniej na trzy miesiące przed planowaną uroczystością.

wtorek i środa

1830 - 1930

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA

BIURO NIECZYNNE

Spotkania grup duszpasterskich

Zespół Muzyczny

- poniedziałek godz. 1600

- sobota godz. 1700

''Chór "Jutrzenka"

- pon. i czw. godz. 1830

Grupa Biblijna

- wtorek godz. 1830

Spotkania dla młodzieży

- piatek godz. 1900

Designed by:

Ogłoszenia parafialne –XX niedziela zwykła–17.08.2014

argaiv1825

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia i uświetnienia Uroczystości odpustowych ku czci MB Wniebowziętej.

2.Dzisiaj na mszy świętej o godz. 11.30 pożegnamy siostrę Elżbietę, która odchodzi na placówkę do Lubonia – niech Bóg i MBLKR wynagrodzą pracę w parafii, szczególnie wśród dzieci.

3.Przeżywamy miesiąc sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich dotkniętych alkoholizmem.

4.Nowenna do MBLKR w środę godz. 9.00 i 18.00.

5.Msza św. chrzcielna i roczkowa w sobotę o godz. 17.00. Pouczenie w piątek wieczorem.

6.Ministrantów zapraszamy na kolejne wakacyjne spotkanie przy ognisku, w czwartek po wieczornej mszy św.

7.Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy w piątek 29 sierpnia.

8.Dożynki gminno-parafialne odbędą się za dwa tygodnie, 31.08. o godz. 14.00 w Sokołowie. Ofiary dożynkowe przeznaczymy na remont organów i chóru.

9. Wyjazd do Bydgoszczy nastąpi z parkingu przy Szkole Podstawowej w Lubaszu,  w środę 20 sierpnia, o godz. 6.00.

10.W dniu 13 września 2014 roku odbędzie się Pielgrzymka Dziękczynna Archidiecezji Poznańskiej za Kanonizację Św. Jana Pawła II. Udajemy się do Wadowic i Łagiewnik, by tam przy źródle chrzcielnym Św. Jana Pawła II dziękować za jego powołanie do świętości, a w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i w Sanktuarium Św. Jana Pawła II za realizację tego powołania w życiu Papieża Polaka. Wyjazd z Czarnkowa w piątek 12.09. około godz. 14.00, powrót w niedzielę późnym wieczorem. Koszt przejazdu i noclegu, bez wyżywienia 180 zł. Chętnych prosimy o zapisywanie się.

11.Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz parafii i sanktuarium także za darowizny przelane na konto parafii, a także za składkę remontową z ubiegłej niedzieli- 5920 zł.

12.Matki Różańcowe będą zbierać ofiary na kwiaty no wrześniowy odpust w przyszłą niedzielę po każdej mszy św.

13.Czasopisma: - Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik, List do chorych, Misyjne Drogi, Albumy Papieskie, modlitewniki i rozważania różańcowe, a także obrazy MBL- do nabycia w kiosku.

11.Zmarł:+Dariusz Wiza,l.54, z Miłkowa-pogrzeb we wtorek godz.11.00- niech odpoczywa w pokoju.

ks. Mirosław  Wawrzyniak- proboszcz

Reglamin zwiedzania wież i podziemi sanktuarium

REGULAMIN KORZYSTANIA Z PUNKTÓW WIDOKOWYCH W WIEŻACH

ORAZ ZWIEDZANIA PODZIEMI PRZY KOŚCIELE PARAFIALNYM

PW. NARODZENIA NMP W LUBASZU

1. Godziny otwarcia i zasady zwiedzania:
• Obiekt udostępniony jest dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych (do 10 osób) codzeinnie w godz. od 8.00 do 16.00
•  zwiedzanie jest możliwe po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie z Kancelarią Parafialną (z jednodniowym wyprzedzeniem), nr tel. (65 255 60 11)
• Dzieci mogą zwiedzać w/w miejsca w obecności opiekuna

2. Zwiedzanie jest bezpłatne.

3. Przepisy porządkowe - podczas zwiedzania należy zachować ostrożność ze względu na wąskie przejścia i duży kąt nachylenia schodów.
Na terenie zwiedzanych obiektów obowiązują następujące zakazy:
• zabronione jest wprowadzanie i wnoszenie zwierząt (z wyjątkiem psa przewodnika)
• zabronione jest hałaśliwe zachowanie się i bieganie,
• zabronione jest palenie tytoniu oraz wyrobów tytoniowych,
• zabronione jest wnoszenie i spożywanie żywności oraz napojów,
• zabronione jest wnoszenie broni i ostrych przedmiotów,
• zabronione jest dotykanie eksponatów i innych elementów wyposażenia,
• plecaki, duże torby i pakunki prosimy o pozostawienie w miejscu
do tego wyznaczonym,
• prosimy o nie pozostawianie w plecakach, dużych torbach i pakunkach pieniędzy, dokumentów oraz przedmiotów wartościowych, ponieważ nie ponosimy za nie odpowiedzialności,
• w trakcie zwiedzania należy stosować się do zaleceń pracowników obsługi.

Zabrania się wstępu zwiedzania osobom nietrzeźwym lub zachowującym się w sposób zakłócający porządek zwiedzania, zagraża bezpieczeństwu, narusza ogólne przyjęte normy zachowania w miejscach publicznych.

Ks. Mirosław Wawrzyniak

Kustosz Sanktuarium

kosciol

Zwiedzanie wież i podziemi kościoła