Odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, który przypada w Kościele Powszechnym 8 września, jest dużym wydarzeniem w naszej parafii.

Uroczystości odpustowe trwają kilka dni. Każdego dnia biorą w nich udział rzesze pielgrzymów przybywających autokarami i pieszo, wraz z księżmi z dekanatów: czarnkowskiego, chodzieskiego, obornickiego, szamotulskiego, wronieckiego, aby uczestniczyć we Mszy św. przed Cudownym Wizerunkiem Królowej Rodzin.

Swoją  Mszę  świętą mają chorzy i niepełnosprawni,  dla  których  odprawiana  jest specjalna  Eucharystia  połączona
z udzieleniem sakramentu chorych i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

W  świątyni  przed  wizerunkiem  Matki Bożej Królowej Rodzin gromadzą się na Eucharystii rodzice z dziećmi i proszą
o błogosławieństwo.

Kierowcy uczestniczą w specjalnym nabożeństwie połączonym z poświęceniem pojazdów.

Jeden dzień poświęcony jest dzieciom i młodzieży, rozpoczynającym w ten sposób nowy rok szkolny i katechetyczny. W Sanktuarium gromadzą się dzieci ze Szkół Podstawowych z Lubasza, Krucza, Jędrzejewa i Miłkowa. Młodzież przybywa w pieszej pielgrzymce ze szkół gimnazjalnych oraz średnich z Czarnkowa, Goraju, Młynkowa i Lubasza.

Nie zapominamy też o naszych zmarłych. W ich intencji odprawiana jest Msza święta, po której w procesji różańcowej modlimy się na cmentarzu.