1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W poniedziałek – jutro – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 11.00, 17.00 i 18.00. Na Mszę św. o 11.00 zapraszamy szczególnie rolników i organizacje ludowe. Modlić się będziemy o błogosławieństwo na roli i w zagrodach a także za zmarłych rolników oraz o błogosławieństwo w rodzinach. Przewodniczyć będzie celebrze i kazanie wygłosi Ojciec Liberat - Franciszkanin z Wronek.

2. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o 20.15 w kościele. Po litanii loretańskiej, na prośbę Ojca Świętego Franciszka odmawiamy Różaniec w intencji o ustanie pandemii. Zachęcamy, by jak najliczniejsza część parafii włączyła się w tę wielką modlitwę Kościoła.

3. Krąg biblijny we wtorek po Mszy św. o 18.00 w kościele.

4. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: grupa rowerowa w środę o 19.00, grupa teatralna – czwartek o 19.00.

5. Dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. na 12 czerwca proszone są na próbę liturgiczną w czwartek o 16.00 do kościoła. Obecność obowiązkowa.

6. Makiety sanktuariów na konkurs można przynosić w sobotę do kościoła.

7. Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o 10.00, zbiórka ministrantów o 11.00, próba scholi o 12.00.

8. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia zapraszamy do naszego sanktuarium o 17.00 na Przegląd Piosenki Maryjnej organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury wraz z parafią.

9. Uroczystość Bożego Ciała będziemy obchodzić w czwartek, 3 czerwca. Jeśli będzie stosowna pogoda Msze św. o 9.30 i 11.30 zostaną odprawione na placu koronacyjnym, procesja do czterech ołtarzy przejdzie tradycyjną trasą do figury Serca Pana Jezusa przy ul. Wiejskiej i z powrotem. Należy zachować obowiązujące normy sanitarne tzn. dystans 1,5 m i zakryte maseczką usta i nos. Już dziś prosimy o przygotowanie ołtarzy i trasy procesji.

10. Osoby dorosłe, które do tej pory z jakichkolwiek względów nie przyjęły sakramentu bierzmowania, a są gotowe się przygotować i go przyjąć proszone są o zgłoszenie się do proboszcza po Mszy św. Przypominamy, że przyjęcie sakramentu bierzmowania jest wymagane przez prawo Kościoła, aby zostać chrzestnym, czy zawrzeć sakramentalny związek małżeński.