Drugi dzień uroczystości odpustowych ku czci Matki Bożej Lubaskiej Królowej Rodzin zakończy koncert muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu zespołu Pinokio Brothers.

Co to za grupa?
Na stronie internetowej zespołu http://www.pinokiobrothers.pl/ możemy przeczytać:

Początki zespołu sięgają końca lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wówczas to w Poznańskim Seminarium Duchownym kilka osób zbliżyła muzyczna pasja, realizowana już wcześniej w różnych stylistycznie, choć głównie rockowych, zespołach. Tak powstał zespół, który animował muzycznie seminaryjne nabożeństwa, uroczystości, a także zaczął wyjeżdżać na spotkania powołaniowe, modlitewne i ewangelizacyjne. Po roku do zespołu dołączyli klerycy z seminarium kaliskiego. W lipcu 1998 r. poznański i kaliski zespół seminaryjny spotkał się na trwających półtora tygodnia próbach w leśniczówce „Bocian” pod Wieruszowem i ten moment uważa się za oficjalny początek Pinokio Brothers.

W kolejnych latach zespół przechodził nie tylko zmiany personalne, ale także znaczące zmiany stylistyczne. Na początku Pinokio Brothers grał znane z kościołów, pielgrzymek czy rekolekcji „piosenki religijne” nadając tym utworom najbardziej im bliską czyli rock’ową stylizację i aranżację. Potem przyszedł czas na covery znanych polskich czy zagranicznych zespołów tzw. sceny chrześcijańskiej. Dziś grają głównie materiał autorski i choć zasadniczo najbliżej im do szeroko pojętej muzyki rock’owej to główną inspiracją są amerykańscy artyści z kręgu muzyki worship.

W nazwie zespołu niektórzy doszukują się ironii czy żartu, inni głębokiego znaczenia symbolicznego a nawet duchowego, jeszcze inni przypadkowości i jak zapewniają członkowie Pinokio Brtohers, wszyscy w pewnym sensie mają rację.

W roku 2013 zespół wydal debiutancki album „Każdy z innej Parafii”, którego całkowicie zamierzona różnorodność stylistyczna odzwierciedla metamorfozy jakie przechodził Pinokio Brothers przez kilkanaście lat swojej działalności.

Muzycy zespołu:

Julia Stolpe – wokal
    Ks. Andrzej Kmieciak – instrumenty klawiszowe
    Ks. Konrad Rapior – gitary
    Ks. Jacek Zjawin – gitary
    Bartłomiej Gumny – bas
    Marcin Cieślak – perkusja

Stale z zespołem współpracują:

Michał Garstecki – bas
    Jarosław Maćkowiak – perkusja
    Sławomir Tokłowicz – perkusja"

Serdecznie zapraszamy na Plac Koronacyjny 7 września 2017 roku na godz. 20.30