"Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym" - pod takim hasłem odbyło się tegoroczne Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie w Poznaniu (23.09.2017r.), pod patronatem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Forum rozpoczęła Msza św., którą w kościele św. Rocha celebrował kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Część wykładowa forum odbyła się w Centrum Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej. W pierwszej części, po słowie wprowadzającym abp. Stanisława Gądeckiego, wysłuchaliśmy wykładu kard. Saraha "Duch świętości w Kościele":
Nie otrzymaliśmy Ducha Świętego po to, aby się lękać. Otrzymaliśmy Ducha Świętego, który jest Duchem męstwa Chrystusa. I tej mocy potrzebujemy dzisiaj znacznie bardziej niż kiedykolwiek – mówił kard. Sarah.

Cały wykład kardynała można przeczytać TUTAJ

W dalszej części spotkania arcybiskup Wiktor Skworc - przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski, przybliżył założenia nowego Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce.

Po przerwie odbyła się dyskusja panelowa, dotycząca głównego tematu, poprzedzona wprowadzeniem ks. Krzysztofa Porosło z Krakowa, zatytułowanym „Tajemnica namaszczenia”.

Udział w forum wzięło kilkaset osób, w tym duchowni, osoby konsekrowane, członkowie rad duszpasterskich, różnych grup i wspólnot parafialnych, a także przedstawiciele naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Zdjęcia z forum na stronie Archidiecezji Poznańskiej