Mijający weekend obfitował w wiele wydarzeń religijnych, ważnych i cennych, w których uczestniczyli nasi parafianie:

- Matka Boża prosiła, abyśmy gorliwie modlili się na różańcu. Realizując Jej wolę, podjęliśmy ten szczególny wysiłek, włączając się w „Różaniec do granic”: w Słubicach kościele pw. Ducha Świętego wysłuchaliśmy konferencji, wzięliśmy udział w Eucharystii i adorowaliśmy Najświętszy Sakrament. Następnie autokarem udaliśmy się na wyznaczone miejsce, zwane strefą modlitwy, w miejscowości Kunice. Tam o 14.00 rozpoczęła się modlitwa różańcowa, której towarzyszyły różne intencje, m. in. prośba o nawrócenie, pojednanie, zdrowie i dobre relacje w rodzinach oraz pokój w ludzkich sercach, w Polsce i na całym świecie.

fotorelacja: cz.1, cz.2,

Parafianie, którzy nie mieli, z różnych przyczyn, możliwości wyjazdu na granicę, mogli modlić się tą piękną modlitwą w naszym Sanktuarium.

„Różaniec do granic” został odmówiony w 22 diecezjach na obrzeżach Polski, w ponad 300 kościołach stacyjnych i 4 tys. stref modlitwy, położonych wzdłuż całej granicy Polski, od wybrzeża, przez tereny wschodnie i południe, aż po granicę zachodnią.

- „Z ziemi egipskiej do ziemi obiecanej” – czyli droga uwolnienia, trzydniowe rekolekcje charyzmatyczne w Boruszynie, prowadzone przez o. Józefa Witko OFM, podczas których modliliśmy się, wielbiliśmy Pana, oddawaliśmy cześć Jezusowi i Jego Matce, przemienialiśmy nasze serca, zbliżaliśmy się do Boga (550 osób). Odmawiając część bolesną różańca, łączyliśmy się również z tymi, którzy modlili się na "Różańcu do granic".

- "Amazonki cenny diament w koronie Matki Bożej" - XX Jubileuszowa Pielgrzymka Amazonek na Jasną Górę: w pielgrzymce na Jasną Górę uczestniczyło 50 amazonek, które w drodze powrotnej w dniu 7 października - w autobusie, modliły się na różańcu, odmawiając także wszystkie 4 części różańca.

fotorelacja z pielgrzymki

- "Idźmy naprzód z nadzieją" -  XVII Dzień Papieski. Ideą organizacji Dnia Papieskiego jest zgłębianie nauczania św. Jana Pawła II. Towarzyszą mu cztery wymiary: intelektualny, duchowy, artystyczny i charytatywny. Także nasza parafia w tym szczególnym dniu podejmuje inicjatywy. Oprócz modlitwy, zbiórki do puszek na fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia, młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzała po Mszach świętych papieskie kremówki. Łącznie rozeszło się 900 ciastek, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na dofinansowanie operacji dla 5 letniego Bartka, który cierpi na silne skrzywienie stóp.

"By zbierać piękne owoce, wyruszmy z nadzieją ofiarując innym swoją wiarę, otwarte dłonie i niezmierzone chęci do czynnego działania"
(U. Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce)