1. W imię Boże, okresem Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Kościelny. Msze św. roratnie, ku czci Najświętszej Maryi Panny, od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o 7.00 rano. Zapraszamy i zachęcamy dzieci, młodzież, dorosłych a szczególnie dziadków z wnukami do aktywnego uczestnictwa. Złożone przez dzieci, do koszyczka przy ołtarzu, serduszka z dobrymi uczynkami, posłużą do losowania figurek i obrazów Matki Bożej, które będą pielgrzymowały po rodzinach naszej parafii.

2. Dziś (w niedzielę) zapraszamy na koncert Mykoły Sikora – ukraińskiego śpiewaka operowego, spadkobiercy włoskiej szkoły Bel Canto, Honorowego Artysty Ukrainy, laureata międzynarodowych konkursów, nauczyciela śpiewu akademickiego oraz Oleny Slusarenko – chórmistrza i pedagoga dyrygentury Akademii Sztuk Pięknych w Kijowie - po Koronce do Miłosierdzia Bożego o 15.15 w naszym sanktuarium.

3. W pierwszy czwartek miesiąca, 5 grudnia, adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 i okazja do spowiedzi św. Podobnie w pierwszy piątek – na 16 zapraszamy do spowiedzi kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII.

4. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę o 7.00 z różańcem.

5. Kapłani odwiedzą chorych w ich domach w sobotę: ks. Robert od 8.00, proboszcz od 9.00. Do czwartku można zgłaszać osoby, które proszą kapłana z posługą przed świętami.

6. Ks. Robert zaprasza na kolejne spotkanie kręgu biblijnego we wtorek o 18.30 na probostwie.

7. Spotkanie dla chętnych kandydatów do bierzmowania w środę o 19.00.

8. Jak zwykle w 4 dniu miesiąca (w przyszłą niedzielę) odmawiamy w naszej parafii Nieustający Różaniec.

9. Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych odbędzie się w dniach 10 – 11 grudnia 2022 roku (sobota – niedziela) w parafii pw. Świętej Marii Magdaleny w Czarnkowie w godzinach od 9.00 do 14.00. Szczegółowe informacje na afiszu.

10. Od dziś Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece ”Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, duże - ofiara 20 zł, małe - ofiara 10 zł.

11. Wzorem roku ubiegłego, w adwencie, zapraszamy wraz z Parafialnym Zespołem Caritas do udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Adresatami akcji są domy dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Można zakupić i ofiarować szczególnie mleko w proszku dla dzieci, pieluchy (nr 4 i 5), chusteczki nawilżające, kosmetyki pielęgnacyjne dla niemowląt, dla kobiet, proszki do prania, płyny do płukania, szczoteczki i pasty do zębów, grzebienie, szczotki do włosów itp. Dary można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego do 30 grudnia.

12. Na swoje miejsce powrócił po renowacji żyrandol z prezbiterium. Wcześniej dokonano odnowienia Baranka z nad tabernakulum. Za wykonane prace dziękujemy Panu Grzegorzowi. Sukcesywnie odnawiać będziemy pozostałe żyrandole.

13. Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej. Do Przewodnika dołączony jest modlitewnik „5 minut z Bogiem”.

14. W parafialnym kiosku do nabycia poświęcone opłatki wigilijne. Do nabycia opłatki także w punkcie „Caritas”.

15. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Jerzy Pertek (l. 67) z Miłkowa, śp. Anna Furman (l. 89) ze Stajkowa i śp. Bogusław Ratajczak (l. 78) z Nowiny. Wieczny odpoczynek…