1. W związku z przedstawieniem „Maryja” nasze Sanktuarium przybrało niecodzienny wygląd. Dekoracje pozostaną, przez Święta Wielkanocne, do 17 kwietnia, kiedy po raz drugi będziemy mogli zobaczyć spektakl, po bierzmowaniu, z udziałem Gościa Specjalnego, Księdza Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Z tej okazji składamy całemu Zespołowi – z Księdzem Robertem i Panią Grażyną na czele – najserdeczniejsze gratulacje i podziękowania za tak piękne Dzieło na cześć Boga i Matki Najświętszej. „Bóg zapłać!”

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o 16.15, dla młodzieży i dorosłych o 18.30.

3. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 15.15 (po Koronce do Miłosierdzia Bożego).

4. Kolejne spotkanie kręgu biblijnego we wtorek o 18.30 na probostwie.

5. Chętnych kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę o 19.00 na probostwo.

6. Kapłani odwiedzą chorych z posługą, wyjątkowo w piątek, 31 marca, od 9.00. Prosimy o zgłaszanie dodatkowych chorych do czwartku.

7. Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z Różańcem w sobotę o 9.00.

8. Spowiedź święta wielkopostna w naszym kościele w sobotę, 1 kwietnia: przed południem od 10.30 do 12.00, po południu od 16.00 do 17.00 oraz od 20.00 do 21.00

9. Próba scholi w sobotę o 12.00.

10. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie palm. Liturgię w niedzielę o 11.30 rozpoczniemy przed schodami i bramą Sanktuarium, gdzie zgromadzimy się z palmami i w uroczystej procesji wejdziemy do kościoła. Dzieci i młodzież zachęcamy do wykonania palm, które zostaną wykorzystane do dekoracji świątecznej świątyni.

11. W minionym tygodniu zainstalowaliśmy przy stallach stopnie ułatwiające wchodzenie. Wcześniej dokonano renowacji figurki św. Tereski od Dzieciątka Jezus. Dziękujemy z całego serca Różom Żywego Różańca za ofiary na odnowienie figurki, dziękujemy także Ofiarodawcy, który przekazał na rzecz Sanktuarium stylowe lichtarze, które po lekkiej renowacji znalazły swoje miejsce przy figurze Patronki Różańca. Dziękujemy także Panom Januszowi, Grzegorzowi i Geniowi za wszelkie przy tym prace. „Bóg zapłać”.

12. Parafialny Zespół Caritas zachęca do nabywania paschalików wielkanocnych przy izbie pamięci. Ofiara 12 zł.

13. Od dzisiaj do Niedzieli Palmowej wystawiona jest przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego skarbona do której można składać dobrowolne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

14. Polecamy prasę religijną. Z Przewodnikiem Katolickim modlitewnik – „5 minut z Bogiem”.

15. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Ryszard Golik (l. 74) z Dębego. Wieczny odpoczynek…