• 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5

  • 6

 1. W środę wieczorem rozpoczniemy obchody Odpustu Parafialnego ku czci Narodzenia NMP Nowenną i Mszą św. o 18.00 z udziałem Leśników, Strażaków, Myśliwych i Policji. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Mateusz Drob – wojewódzki kapelan strażaków. O 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu Różaniec i Apel Jasnogórski. Podobnie każdego dnia odpustu. Na tę wieczorną modlitwę szczególnie zapraszamy mieszkańców Lubasza i wszystkich Parafian oraz Gości.

2. W czwartek przed południem o 9.30 Msza św. dla uczniów szkół podstawowych, o 11.30 dla uczniów szkół zawodowych i średnich. Okazja do spowiedzi św. od 15.00. Podobnie spowiedź w piątek, sobotę i niedzielę. W intencji seniorów, emerytów i rencistów modlić się będziemy w czwartek o 16.00, o powołania i za powołanych o 18.00.

3. W piątek przed południem o 9.30 nabożeństwo dla przedszkolaków o 11.30 pielgrzymka kapłanów Seniorów z Domu Księży Emerytów w Poznaniu i Sióstr Zakonnych. Po południu o 15.15 Droga Krzyżowa na placu koronacyjnym, na 16.00 zapraszam członków Żywego Różańca, Nieustającego Różańca i Różańca Rodziców za Dzieci, o 18.00 Msza św. za zmarłych i procesja żałobna na cmentarze.

4. W sobotę o 9.30 modlić się będziemy za chorych, starszych, emerytów i rencistów z sakramentem namaszczenia, a o 11.30 Msza św. z udziałem małżonków z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwem dzieci. O 15.30 po Koronce w kościele przegląd piosenki maryjnej, wieczorem 20.00 koncert Antoniny Krzysztoń, wcześniej wyjątkowo Różaniec około 19.00.

5. W ostatni dzień odpustu – w niedzielę – o 7.30 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny oraz o zakończenie wojny w Ukrainie, o 9.30 w intencji Rolników z poświęceniem ziarna siewnego, główna suma odpustowa o 11.30 na placu koronacyjnym. Głównym celebransem będzie Prepozyt Kolegiaty Średzkiej ks. Janusz Śmigiel – syn naszej parafii. Udział w liturgii weźmie chór i orkiestra dęta z Czarnkowa. O 16.00 dziękować będziemy Bogu i Matce Najświętszej za łaski odpustu. 

6. Kaznodzieją podczas odpustu będzie ks. Grzegorz Kamiński – ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. 

7. Codziennie zapraszamy do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00.

8. Szczegółowy program uroczystości odpustowych znajduje się na afiszach i ulotkach, które można zabrać wychodząc z kościoła. Wszystkich Parafian i Gości na obchody ku czci Matki Boskiej Lubaskiej serdecznie zapraszamy. 

9. Zachęcamy Parafian do udekorowania domostw na czas odpustu barwami kościelnymi, maryjnymi i narodowymi. Niech będą świadectwem naszej wiary.

10. Polecamy prasę religijną. U ministrantów oraz w kiosku do nabycia najnowszy - powakacyjny numer „Z Krasnego Wzgórza”.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Elżbieta Grzech (l. 74) z Sławna oraz śp. Andrzej Janasek (l. 66) z Lubasza – jego pogrzeb odbędzie się w sobotę o 13.15. Wieczny odpoczynek...