1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. Od środy – Popielcem – inaugurujemy okres Wielkiego Postu. Msze św. w Popielec o 9.00, 11.00, 17.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy. Przed kościołem, w środę popielcową, zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątki Droga Krzyżowa dla chętnych dzieci o 16.30, dla dorosłych i młodzieży o 18.30. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 15.15 (po Koronce do Miłosierdzia Bożego), kazania pasyjne będzie głosił ks. Marcin Gawarzewski – wikariusz z parafii pw. Św. Marii Magdaleny z Czarnkowa.

4. W ramach spotkania młodzieżowego „Boży Meleks” zapraszamy na Drogę Krzyżową o 18.30, której rozważania poprowadzi młodzież.

5. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. w tym roku (jak Pan Bóg pozwoli), ze względu na zawieszone spotkania w kościele, zobowiązujemy do wykonania w domu krzyża i przyniesienie do kościoła do piątku. Prosimy o ich czytelne podpisanie na odwrocie. Chętne dzieci zapraszamy w przyszłą niedzielę na poświęcenie i przekazanie gromnic podczas Mszy św. o 11.30.

6. Kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII zobowiązujemy do własnoręcznego wykonania krzyża i dostarczenie go – podpisanego – do kościoła do piątku.

7. Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o 10.00.

8. Próba scholi w sobotę o 12.00.

9. Zachęcamy do nabywania prasy religijnej. Polecamy „Przewodnik Katolicki” oraz najnowszy numer „Miłujcie się”.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Wiza (l. 69) z Lubasza, śp. Leszek Kłos (l. 82) z Sokołowa, śp. Krystyna Klawek (l. 75) z Lubasza oraz śp. Marian Owdziej (l. 84) z Miłkowa – jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o 13.00. Wieczny odpoczynek…

Ks. Maciej Grześ - proboszcz