1. Ksiądz kleryk Nikodem powoli kończy czas praktyki katechetycznej i duszpasterskiej w naszej Parafii. Od 1 października rozpocznie nowy - piąty rok akademicki w Arcybiskupim Seminarium Duchownym i na Wydziale Teologicznym. Dziękujemy za wspólną modlitwę, posługę – zwłaszcza przy ołtarzu, katechezy w szkołach i rozmowy szczególnie z ministrantami, a zarazem za świadectwo wiary. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Lubaskiej – Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Ufamy, że Lubasz pozostanie w życzliwej pamięci i będziemy zaszczyceni, gdy po święceniach kapłańskich przybędzie do nas sprawując Najświętszą Ofiarę Mszy świętej. Już dziś prosimy i zapraszamy!

2. Krąg biblijny we wtorek o 18.30.

3. Zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00, spotkanie Dzieci Maryi o 11.00, próba scholi o 12.00.

4. Od przyszłej niedzieli – 1 października – rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe.

5. Przed wakacjami uczestniczyliśmy w akcji kupna defibrylatora, który w okresie letnim był dostępny na kąpielisku nad jeziorem. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w okresie jesienno – zimowo – wiosennym, to urządzenie do ratowania życia, będzie dostępne w kościele. Skrzynka z defibrylatorem została zawieszona przy wejściu na ambonę (o czym informują stosowne tabliczki) i można się nim posłużyć w sytuacjach zagrożenia życia. Obok defibrylatora znajduje się apteczka pierwszej pomocy przedmedycznej. Miejsce to jest objęte monitoringiem kamer i alarmem – oczywiście, w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, należy bezwzględnie tam wejść i podjąć stosowne działania pierwszej pomocy, zawiadamiając jednocześnie służby ratunkowe - telefon numer 112 i 999.

6. Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych odbędzie się w Parafii Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w Czarnkowie w dniach 30 września oraz 1, 7 i 8 października o 15.00 w domu katechetycznym.