ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2024 ROKU

Drodzy Archidiecezjanie!

Święty Jan Ewangelista wskazuje Marię Magdalenę — nazwaną przez Ojców Kościoła Apostołką Apostołów — jako tę, która pierwsza zaniosła dobrą nowinę o Zmartwychwstaniu: „Poszła (…) i oznajmiła uczniom: «Widziałam Pana», i co jej powiedział” (J 20, 18). Od tego momentu głoszenie Ewangelii przez Uczniów Jezusa przybrało nowe oblicze, stało się głoszeniem Zmartwychwstałego Chrystusa. W Zmartwychwstaniu możemy upatrywać historyczny początek zbawczej działalności Wspólnoty Kościoła, nieprzerwanie trwający od ponad dwóch tysiącleci. Niewątpliwie Wielkanoc stanowi o tożsamości Kościoła, który „stara się być obecnym zawsze tam, gdzie najbardziej brakuje światła i życia Zmartwychwstałego” (Franciszek, Evangelii gaudium n. 30). My także uczestniczymy w tej Wspólnocie dzielącej się radością Wielkanocnego orędzia: „Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja”!

Drodzy Siostry i Bracia!

Dzieląc się z Wami paschalną radością, życzę Wam z całego serca, abyście każdego dnia odkrywali głębię i wielkość Waszego chrześcijańskiego powołania. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was dobrym zdrowiem, radością i siłą do podejmowania stających przed Wami każdego dnia nowych zadań. Blask Zmartwychwstania niech rozprasza niepokoje, a wlewając w Was nadzieję, pozwala miłować Boga i bliźnich z większą gorliwością i hojnością serca!

Wam wszystkim, Waszym rodzinom, bliskim i znajomym, każdemu i każdej z Was życzę błogosławionych Świąt Wielkanocnych!

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

1. Do życzeń Księdza Arcybiskupa Metropolity dołączamy się jako duszpasterze ogarniając Parafian modlitwą.

2. Dziękujemy za przygotowanie Grobu Pańskiego, Ciemnicy i świątyni na Święta: Siostrom Służebniczkom, służbie kościelnej, ministrantom, szafarzom i każdemu bez wyjątku, kto ofiarował swój czas i pracę.

3. W poniedziałek, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiarami składanymi na tacę wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od 16.30. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z różańcem w sobotę o 9.00.

6. Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w sobotę: ks. Mateusz od 8.00, ks. Proboszcz od 10.30.

7. Pouczenie – katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w czwartek o 18.30 w kościele.

8. Trwa Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia – codziennie Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00.

9. Ze względu na oktawę Zmartwychwstania w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

10. Próba scholi w sobotę o 12.00.

11. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Uroczysta Koronka o 15.00.

12. Polecamy prasę religijną a zwłaszcza najnowszy numer „Z Krasnego Wzgórza”.

13. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Zofia Sikora (l. 79) z Lubasza – pogrzeb odbędzie się we wtorek o 12.00 oraz śp. Piotr Andrzejewski (l. 75) z Antoniewa. Wieczny odpoczynek…