1. Dziś Niedziela Miłosierdzia. Na uroczystą Koronkę zapraszamy o 15.00 do naszego Sanktuarium.

2. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

3. Uroczystość Zwiastowania NMP – przełożoną z Wielkiego Tygodnia – obchodzić będziemy w poniedziałek, 8 kwietnia. Msze święte o 9.00 i 18.00. Podczas nabożeństwa o 18.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można odebrać w zakrystii.

4. Krąg biblijny zaprasza we wtorek o 18.30 na probostwo.

5. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w czwartek o 18.30 w kościele.

6. Dzieci z klas III, przygotowujące się do I uroczystej Komunii świętej przystąpią do I spowiedzi świętej w sobotę, 13 kwietnia o 9.30, 10.00 i 10.30. Parafian prosimy o modlitwę za dzieci i ich rodziny. Rodzicom i dzieciom przypominamy o spotkaniu w (dzisiejszą) niedzielę o 16.00.

7. Od kilku lat, sukcesywnie, prowadziliśmy prace w zakrystii naszej świątyni. Pracom konserwatorskim poddane zostały: kredens zakrystyjny, żyrandol i lawaterz. Powstały nowe: szafa metalowa na paramenty liturgiczne, kredens na bieliznę i szaty, gabloty na relikwie i puchary, wieszak na alby i ornaty, ława ze skrzynią na świece, lustro kryształowe oraz ostatnio szafa narożna na alby i komże, biurko i taboret dla księdza oraz zegar. Odnowiono klęcznik, portrety proboszczów, tablice z modlitwami kapłańskimi i ministranckimi. Odmalowano także ściany. Prace renowacyjne wykonała firma konserwatorska, stolarkę meblową i snycerstwo Pan Robert Trawczyński z Poznania, ramy, lustro i relikwiarium Pan Roman Piotrowski z Leszna. Za wykonane prace i materiały zapłata wyniosła około 120 tys. złotych. Należności zostały uregulowane z bieżących ofiar Parafian składanych na tacę, przy okazji kolędy oraz zbieranych na daninę diecezjalną. Wszystkim Ofiarodawcom składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”! W wykonanie prac włączyli się bezinteresownie parafianie, Panowie: Grzegorz, Eugeniusz, Wojciech, Józef, Jerzy i Roman, którym także najserdeczniej dziękujemy. Poświęcenia odnowionej i uzupełnionej zakrystii dokonamy dziś – w Niedzielę Miłosierdzia – po uroczystej Koronce do Miłosierdzia Bożego. Obrzędu dokona Ksiądz Prałat Jan Majchrzak – Dziekan Domu Księży Emerytów w Poznaniu. Po każdej Mszy świętej zapraszamy zainteresowanych do obejrzenia zakrystii.

8. Polecamy prasę katolicką. Pozostało jeszcze nieco egzemplarzy najnowszego numeru „Z Krasnego Wzgórza".