1. Zapraszamy każdego dnia na Nabożeństwa Różańcowe. Cząstkę Różańca będziemy odmawiać przed Najświętszym Sakramentem w październiku od poniedziałku do piątku o 16.20, w soboty o 20.30 a w niedziele o 15.20. Nabożeństwa z modlitwą różańcową dla dzieci razem z Babciami i Dziadkami we wtorki, środy i piątki o 17.30, w niedziele o 11.00. Bardzo prosimy Babcie i Dziadków, aby przyprowadzili do świątyni swoje wnuki i razem trwali na modlitwie do której tak bardzo zachęca nas Matka Boża.

2. Krąg biblijny we wtorek po Mszy św.

3. Zbiórka Dzieci Maryi w piątek o 16.00.

4. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży „Boży Meleks” w piątek o 19.00.

5. Rodziców dzieci z klas III – które pragną przystąpić do I Komunii św. w bieżącym roku szkolnym zapraszamy na spotkanie w piątek, 9 października o 18.30 do kościoła. W czasie spotkania zostanie także przedstawiona oferta alb dla dzieci oraz różańce, książeczki do nabożeństwa, świece i inne dewocjonalia.

6. Razem z Ojcami Franciszkanami z Wronek – którzy odwiedzali nasze domy z błogosławieństwem Bożym w czasie kolędy – organizujemy kwestę – zbiórkę produktów rolnych na potrzeby klasztoru – Wyższego Seminarium Duchownego we Wronkach. W porozumieniu z sołtysami poszczególnych wiosek, w sobotni poranek, 10 października, zebrane zostaną dary i przekazane na placu koronacyjnym Ojcom Franciszkanom.

7. Z okazji kwesty zapraszamy na plac koronacyjny w sobotę, 10 października o 10.00 młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania (klasy VII i VIII) z całego dekanatu czarnkowskiego a zwłaszcza z naszej parafii. Warto zabrać ze sobą własne miejsce do siedzenia (np. taboret) i odpowiedni – ciepły – strój. Jeśli pogoda pozwoli spotkanie potrwa do 12.00. W razie deszczu przeniesiemy się do kościoła. Około 12.30 chętni mogą uczestniczyć w turnieju piłkarskim na „Orliku”.

8. W ramach obchodów Dnia Papieskiego, Starostwo Powiatowe w Czarnkowie, Wójt Gminy Lubasz, Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu, Oddział Nadnotecki Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Pile wspólnie z Parafią zapraszają na IV Festiwal Pieśni Chóralnej „Lubasz Cantans 2020” w przyszłą niedzielę, 11 października. Prezentacje chórów przed Mszą św. o 11.20, w czasie i po Mszy św. o 11.30.

9. Za tydzień, przed kościołami w całej Polsce zbiórka do puszek na Fundusz Nowego Tysiąclecia – stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży.

10. Polecamy prasę religijną. U ministrantów najnowszy numer „Z Krasnego Wzgórza”.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Maria Gawrych (l. 96) z Jędrzejewa oraz śp. Andrzej Zandon (l. 52) z Dębego. Wieczny odpoczynek…